Jednotlivce i kolektivy v různých kategoriích mohly do anket navrhovat sportovní kluby a tělovýchovné jednoty. Zapojit do nominací se však mohla i veřejnost. Z nabídky pak sportovně odborná komise určila pořadí těch v roce 2023 nejúspěšnějších, se kterými se potkáme v Kulturním domě ve Vodňanech. Slavostní vyhlášení a ocenění se zde koná 21. března od 17 hodin.

A kdo všechno byl do jednotlivých kategorií nominován (uvádíme v abecedním pořadí):

Sportovec roku 2023 v kategorii dospělých

Bílý Tom (FK Junior Strakonice) - Fotbal
Častoral Roman (Autoklub Otava Katovice) - Motosport-Rallycross
Hauserová Karolína (BK Strakonice) - Basketbal
Havlík Tomáš (TJ ČZ Strakonice Elektrostav) - Stolní tenis
Chládek Petr (Aeroklub Strakonice) - Parašutismus
Mikešová Marcela (Slavoj Stožice) - Metaná
Nejdl Adam (HBC Strakonice 1921) - Házená
Němec Martin (HBC Strakonice 1921) - Házená
Parkosová Sára (HC Strakonice) - Krasobruslení
Pešek Libor (SK JUDO 1990 Strakonice) - Judo
Provazník Petr (SK Otava Katovice) - Fotbal
Rychtarová Hana (Draci Strakonice) - Vodní sporty-dračí lodě
Volák Aleš (Fezko Strakonice) - Vodní pólo

MČR v lední metané ve Strakonicích.
Ve Strakonicích se soutěžilo o mistrovské tituly v lední metané

Kolektiv roku 2023 v kategorii dospělých

Ženy BK Strakonice - Basketbal
Muži Fezko Strakonice - Vodní pólo
Ženy Fezko Strakonice - Vodní pólo
Muži FK Junior Strakonice - Fotbal
Muži HBC Strakonice 1921 - Házená
Muži SK Otava Katovice - Fotbal
Muži TJ Sokol Vodňany - Badminton
Dospělí TJ Sokol Vodňany - Stolní tenis
Tým metané ZKM Vodňany - Metaná

II. liga stolních tenistů: Sokol Vodňany - Slavia Praha 10:2.
Spanilá jízda stolních tenistů Vodňan druhou ligou pokračuje i po víkendu

Sportovec roku 2023 do 18 let

Bouberle Jakub (TJ Sokol Vodňany) - Badminton
Bouberlová Barbora (TJ Sokol Vodňany) - Badminton
Častoral Adam (SHCMS-SDH Drahonice) - Požární sport
Čejka Daniel HC Strakonice) - Krasobruslení
Černý Karel (DDM Strakonice) - Mažoretky
Fiche Julie (Biatlon Strakonice) - Biatlon, Letní biatlon
Holá Josefína (Fezko Strakonice) - Vodní pólo
Hrdlička David (TJ ČZ Strakonice) - Badminton
Jareš Tomáš (TJ Sokol Vodňany) - Stolní tenis
Kalousová Monika (Kuželky TJ Blatná) - Kuželky
Kluiberová Aneta (DDM Strakonice) - Mažoretky
Kocmichová Eliška (DDM Strakonice) - Mažoretky
Kotrčová Linda (BK Strakonice) - Basketbal
Němec Matěj (HC Strakonice) - Lední hokej
Novák Matěj (Ski klub Strakonice) - Horská kola, běh na lyžích
Schwarz Tomáš (TJ Sokol Blatn) - Judo
Svačinová Beáta (Kuželky TJ Blatná) - Kuželky
Šíma Jakub (Ski klub Strakonice) - Běh na lyžích
Šmerdová Anna (Fezko Strakonice) - Vodní pólo
Voříšek Matyáš (FK Junior Strakonice) - Fotbal

Český pohár staršího žactva na vimperkém Vodníku.
Jakub Šíma vybojoval pro strakonické lyžaře klasiky zlato na Českém poháru žáků

Kolektiv roku 2023 do 18 let

Mladší žačky BK Strakonice - Basketbal
Mladší žáci Fezko Strakonice - Vodní pólo
Starší dorost U19 FK Junior Strakonice - Fotbal
Minižáci HBC Strakonice 1921 - Házená
Starší dorostenci HBC Strakonice 1921 - Házená
Oddíl mladých hasičů SHCMS-SDH-Drahonice - Požární sport
Starší žáci TJ Dražejov - Fotbal
Mládež Otavanky DDM Strakonice - Mažoretky
Mladší přípravka FK Vodňany - Fotbal
Přípravka 3. třída HC Strakonice - Lední hokej

Mladší žákyně BK Strakonice (v bílém z utkání s Brandýsem) tentokrát doma přehrály Plzeň.
Mladší žákyně BK Strakonice porazily Plzeň i v odvetném utkání

Trenér roku 2023

Andrejičová Iva (HC Strakonice) - Krasobruslení
Drnková Radka (BK Strakonice) - Basketbal
Miklas Jaroslav (HBC Strakonice 1921) - Házená
Rybáček Jan (HC Strakonice) - Lední hokej
Svačina Zdeněk (TJ Blatná) - Kuželky
Šimek Ondřej (Fezko Strakonice) - Vodní pólo
Vašica Lubomír (SK Otava Katovice) - Fotbal
Zbíral Michal (HBC Strakonice 1921) - Házená

Sportovní akce roku 2023

Oslava narozenin MVDr. M Vondřičky (BK Strakonice) - Basketbal
Dynamo ČB - Junior Strakonice (FK Junior Strakonice) - Fotbal
1. kolo Mol cupu (SK Otava Katovice) - Fotbal
MČR dorostenek v kuželkách (TJ Blatná) - Kuželky
LEN Challenger cup ženy PMEZ (TJ Fezko) - Vodní pólo

Ve strakonické sportovní hale proběhly oslavy devadesátých narozenin velké postavy českého i československého basketbalu Miroslava Vondřičky.
OBRAZEM: Ve Strakonicích blahopřáli legendárnímu trenérovi Miroslavu Vondřičkovi

Sportovní krajánek roku 2023

Faměra Martin (Cnatacio atletic Barcelona) - Vodní polo
Krejčí Vít (NBA USA) - Basketbal
Nejdl Tomáš (MKS Kalisz Polsko) - Házená
Rataj Jakub (Dukla Prostějov) - Parašutismus
Reisingerová Julia (Scio Itálie) - Basketbal
Vanišová Tereza (Montreal Olympia) - Lední hokej
Vávrová Veronika (Lázně Kynžvart) - Házená

Handicapovaný sportovec roku 2023

Koman Filip (Denní stacionář Strakonice) - Běžecké lyžování, Cyklistika
Kunc Tomáš (Denní stacionář Strakonice) - Atletika, Plavání, St. tenis
Motejzík Miroslav - Cyklistika, Běh na lyžích