Parádní vstup do I. ligy za sebou mají tabletennisté ČZ Strakonice Elektrostav. V jihočeském derby, které bylo současně soubojem nováčků soutěže, v sobotu 6. října doma porazili Prachatice 10:3!

Povedla se jim tak odveta za minulý ročník, kdy ve finále play off podlehli Prachaticím 1:2 na zápasy.
Nejvýrazněji se na prvním plném bodovém zisku podílela dvojice Tomáš Havlík – Jan Duspiva. Oba získali tři body. Další dva pak přidali Jiří Šulc a David Calta.

Derby však tým ČZ nezačal dobře, prohrál obě čtyřhry, ve kterých nezískal ani set. Trenér Vladimír Havlík uvedl, že takový začátek nemohl nikoho potěšit. „Viděl jsem obrovskou nervozitu na klukách, ale také jsem věřil, že v singlech to můžeme otočit. Že to bude nakonec tak výrazné vítězství, to už bylo navíc," konstatoval.

Nervozita? Vždyť třeba navrátivší se Tomáš Havlík má extraligové zkušenosti. „Vrátil se po deseti letech a chtěl se ukázat. Bylo to derby, úvodní zápas sezony a také toho předtím moc nenahrál," vysvětlil strakonický kouč. „Bylo třeba tu nervozitu setřást. Věřím, že s přibývajícími zápasy v první lize – se kterou nemá trojice našich hráčů zkušenosti – to bude lepší."

Od začátku byl podle svých slov však přesvědčen o vítězství svého týmu. „Věřil jsem v kvality našich hráčů. A když z nich spadla nervozita a hráli, co umí, vypadalo to na stolech přesvědčivě," dodal Havlík.

Naopak pro Prachatické to byla pořádná studená sprcha. Šeftrenér Jan Bauer nejstarší zmínil, že výsledek 10:3 se hodnotí hodně špatně. „Strakoničtí byli lepší. Kdyby to bylo tak 10:6, tak by to více odpovídalo. V každém případě se hrál výborný stolní tenis s nádhernými výměnami."

Hostující šéftrenér litoval, že jeho tým nedokázal navázat na vydařený začátek. „Byl to fantastický vstup, domácí neudělali ani set. Byli jak opaření, ale my toho nedokázali využít," litoval.

O všem podle Jana Bauera rozhodlo první kolo dvouher. Kaštánek vedl v prvních dvou setech nad domácím Duspivou a prohrál je 9:11. Pak se zlomil. Zaunmüller hrál s Caltou všechny tři sety o dva míčky, ale prohrál. Šimoník vedl v obrátce pátého setu nad Havlíkem 5:4, vyrovnané to bylo až do 7:7, ale závěr zvládl Havlík.

Naprosto vyrovnaný zápas hrál Korbel se Šulcem, ale opět prachatický hráč prohrál 2:3. „Rázem jsme prohrávali o dva body, domácí byli na koni a byli pak k nezastavení," dodal prachatický kouč.

Tým ČZ soutěž odstartoval výborně. Jaké ambice vlastně bude mít? „Až další dva zápasy napoví, jak na tom jsme, kde je naše místo. A na co můžeme pomýšlet. Chceme hrát co nejvýše. Nyní nejsem schopen to odhadnout," prohlásil Vladimír Havlík.

V příštím dvojkole, které se hraje o víkendu 20.-21. října, se Strakoničtí opět představí na domácích stolech v nově upravené tělocvičně ZŠ F. L. Čelakovského. Přivítají TJ Ostrava KST B a Orlovou.