V mužstvu florbalistů Strakonic patří brankář Josef Macek ke zkušenějším hráčům, nastupoval totiž i ve vyšší soutěži než je současná divize. Ani on ale nedokázal zabránit tomu, že tým musel spolknout hořkou pilulku v podobě jednoznačného průběhu série play up
 o postup do Národní ligy, kterou Havířov vyhrál 3:0 na zápasy. Jihočeši podlehli venku 6:7 a 3:12, doma pak 5:8.

Play up je za vámi v nejkratší možné době. Proč jste sérii nedokázali zdramatizovat ani doma a prohráli ji celkově 0:3?
Narazili jsme na kvalitního soupeře. Shodou okolností jsme asi nejblíže k vítězství byli hned v prvním utkání venku, ale bohužel jsme prohráli o gól. Doma jsme se snažili a byli rovnocenným soupeřem. Havířov je však zkušenější mančaft, porazil nás zaslouženě. Ale alespoň jedno utkání doma jsme chtěli urvat pro sebe.

Cítíte velké zklamání, nebo musíte sportovně uznat, že soupeř byl lepší a zaslouženě se raduje?
Kdo prohraje, cítí vždycky zklamání. Havířov ale uspěl v sérii zaslouženě. Hráli jsme s lepším soupeřem, než jsme byli my.

Hodně jste inkasovali, v součtu tří zápasů celkem 27 gólů. Kde vidíte příčinu?
Havířov měl dobré přechody do útoku a dokázal nás při jakékoliv naší chybě rozebrat a skórovat do prázdné branky. Soupeř měl zkušený mančaft, počkal si na naše chyby a měl famózní finální nahrávky.

Mluvil jste o zklamání. Ale byl jste to právě vy, kdo hned po zápase mluvil ke spoluhráčům 
o tom, že sezona ještě pokračuje a že nesmíte nic vzdávat. Hecoval jste je. Jak vidíte svého soupeře v baráži?
Narazíme na Paskov a očekávám obdobný florbal jako 
s Havířovem. Chytal jsem kdysi proti nim v první lize, jsou to šikovní hráči. Bude to něco obdobného, opět velice těžký soupeř. Ale na rozdíl od této první série už máme nějakou zkušenost. Takže kdyby se nám třeba povedlo jeden zápas tam urvat, bude to otevřená série.

Každopádně cesta do Národní ligy je teď těžší, přece jen narazíte na tým, který je jejím účastníkem.
Je těžší, ale pro každého stejně těžká.

Na co by váš tým v případě postupu měl? Vy máte zkušenosti z vyšší soutěže, máte srovnání.
Kdybychom hráli Národní ligu a pohybovali se po základní části kolem osmého místa, byl by to obrovský úspěch. V této soutěži působí už hráči, kteří se nedostanou do extraligy nebo do první ligy, mají zkušenosti a mají to v ruce.

Ještě se zeptám na diváckou kulisu. Na odvetu s Havířovem přišlo téměř sto padesát diváků, co jste tomu říkal?
Diváci byli výborní, jsme rádi, že přišli. I když jsme bohužel zápas nezvládli. Ale chci jim poděkovat, že dorazili v tak hojném počtu a povzbuzovali nás. Tímto je chci pozvat ještě na utkání proti Paskovu. Nic není ztraceno 
a kluci podporu potřebují.