Hostující mladý tým se prezentoval rychlou a dynamickou házenou, přesně jak před zápasem avizoval trenér Miroslav Vávra. Domácí museli zabrat a otáčet nepříznivý vývoj, druhou půli už ale opanovali a bez větších potíží si připsali dva body.

Strakonice vedly 3:1, ale v 6. minutě to bylo už 3:4, následně 5:4 a v 9. minutě 6:6. Domácím se pak ale přestalo dařit v zakončení a soupeř odskočil na začátku 16. minuty na rozdíl čtyř gólů – 7:11.

Zodpovědnost na sebe vzal David Zbíral, dal tři góly v řadě a v 19. minutě vyrovnal Krejčí na 11:11, dvě minuty poté David Zbíral ze sedmičky vrátil svému týmu vedení – 12:11. To ještě následně navýšil Mošovský.

V tomto úseku hry domácí zrychlili v útoku, v obraně přitvrdili a zavřeli okénka, kterými by se soupeř mohl prosazovat. Navíc od začátku zápasu chytal výborně Misař.

Přesto z vedení 13:11 bylo ve 24. minutě vyrovnání, ale pak Strakonice přidaly znovu dva góly v řadě. Jenže na rozdíl gólu se Jičínští dostali vteřinu před přestávkou (15:14). Diváci ale museli být s hrou v rychlém tempu nahoru-dolů spokojeni a druhá půle slibovala zajímavou podívanou.

Po obrátce se hosté v úvodu drželi a stav byl 17:17. Potom ale domácí skórovali šestkrát v řadě a ve 45. minutě vedli už 23:17. A bylo rozhodnuto.

Dál se hrálo v dobrém tempu, k vidění byla kvalitní házená. Domácí vedli i o sedm gólů (28:21 a 30:23) a v závěru se blýskl také strakonický gólman Jareš, když zneškodnil dvě sedmičky. V 59. minutě Dušek z trháku dal opět na rozdíl sedmi gólů (32:25), ale v samém závěru skórovali dvakrát hosté.

Komentář trenéra Miroslava Vávry: „Přestože jsme v první půli prohrávali o čtyři góly, neměl jsem obavu a věřil jsem, že to tým zvládne. Máme prostě větší kvalitu, což jsme potvrdili. Jičín nás překvapil hrou na dva pivoty, na to jsme nebyli vůbec připraveni a potrápilo nás to. Přijel bez spojky a hrál přes střed pole. Kdyby přijel v plné sestavě, měli bychom co dělat a museli bychom hrát i jinak. Byl to duel, který jsme potřebovali."

V dalším kole hrají Strakonice opět doma, v sobotu od 18 hodin hostí Ostravu, která je nováčkem soutěže.

I. liga – 3. kolo: Strakonice – Jičín B 32:27 (15:14). Branky: D. Zbíral 7 (1), Mošovský 6 (3), Dušek 5, Pek 4, R. Marienka, Krejčí 3, Volf 2, T. Nejdl, M. Zbíral 1 – Šebek 9 (1). Rozhodčí: Barták, Čapek. Vyloučení: 1:3. ŽK: 4:2. Sedmičky: 5/4:7/5. Diváků: 241. Nejlepší hráči utkání: Dušek – Šebek.

Další výsledky: Olomouc – Nové Veselí 26:29, Náchod – Bystřice pod Hostýnem 29:28, Starý Plzenec – Dvůr Králové 31:24, Chodov – Talent Plzeň B 39:26, Ostrava – Přerov 49:24.

1. Strakonice 3 3 0 0 101:76 6
2. St. Plzenec 3 3 0 0 85:72 6
3. Nové Veselí 3 2 1 0 82 : 75 5
4. Chodov 3 2 0 1 90:78 4
5. Jičín B 3 2 0 1 94:84 4
6. Náchod 3 1 1 1 82:90 3
7. Ostrava 3 1 0 2 88:70 2
8. Bystřice 3 1 0 2 75:76 2