Už jenom dva týdny zbývají házenkářům Strakonic do startu v novém ročníku I. ligy. Pátém v řadě. Začínají v sobotu 17. září doma s Bystřicí pod Hostýnem, tedy soupeřem, s nímž minulý ročník končili.

Do té doby ale tým odehraje ještě jedno utkání, už s přívlastkem mistrovské. V neděli 11. září ho čeká zápas 2. kola Českého poháru, ve kterém pojede na západ Čech, na hřiště VŠ Plzeň. Jihočeši budou proti účastníkovi II. ligy jednoznačně v roli favorita.

Jak vnímá soupeře pro generálku kapitán Martin Mošovský? „Myslím, že tohle mužstvo nám až tolik nenapoví, jak na tom jsme. Rozdíl, kde hrajeme my v první lize a kde soupeř ve druhé, by měl být znát. I když utkání s těmito celky bývají nevyzpytatelná," řekl s tím, že důležitějšími prověrkami byly předešlé zápasy z minulého týdne.

Strakoničtí za sebou mají dvě přípravná utkání proti zahraničním soupeřům. V pátek 26. srpna se venku představili proti extraligovému AG Linz, kterému podlehli o tři góly 32:35 (14:22). Oba týmy nastoupily v nejsilnějším složení.

„Asi v polovině první půle to bylo o gól, my jsme prostřídali a domácí nám utekli. Do druhého poločasu soupeř sestavu úplně přeskládal a my stahovali. Byly to nevyrovnané poločasy," hodnotil kapitán.

Rakušané byli podle něj lepší na míči a Jihočeši doplatili na to, že měli příliš otevřenou obranu a soupeř je porazil střelbou ze střední vzdálenosti.

Dva dny nato zajíždělo mužstvo do Německa, kde změřilo síly s mladým týmem do 23 let HC Erlangen II, který hraje bavorskou ligu. Také s ním prohrálo, a to 22:28 (11:8).

„Bylo to ale dost vyrovnané utkání. Poločas jsme vyhráli, hodně nám zachytali oba gólmani a hráli jsme disciplinovaně," popsal Martin Mošovský. 

I druhá půle byla vyrovnaná, ovšem až na posledních deset minut, kdy hosté udělali hodně chyb Nedodrželi jsme to, co jsme si řekli a soupeř nám utekl. Proto výsledek vypadá celkem jednoznačně. Ale bylo to dlouho vyrovnané," uzavřel nejzkušenější hráč.