Po odstoupení týmu Pardubic ze Žákovské ligy starších žáků v házené měly všechny čtyři týmy ve skupině H postup do 3. kola soutěže jistý. Ve Strakonicích se tedy v neděli 9. února hrálo jen o pořadí a klíč pro nasazení do další fáze.

Domácí hráči si na turnaji připsali jedno vítězství a v tabulce skončili třetí. Poradili si hned v prvním utkání se Zubřím 22:17, poté ale podlehli těsně Vsetínu 18:19 a na závěr Jičínu 19:28.

Trenér Roman Marienka si turnaj pochvaloval. „Pro nás všechny byl velmi přínosný – předváděli jsme nejagresivnější a nejrychlejší házenou ze všech. Hlavně jsme si vyzkoušeli to, na čem jsme poslední měsíc pracovali, a to na pěkné kombinační hře, kdy nehraje nikdo na sebe, ale kdy v určitém okamžiku hráči přečíslí soupeře," upřesnil.

Tento systém skvěle vyšel týmu v prvním utkání se Zubřím. „Kluky musím pochválit moc za útok a částečně také za obranu. Zubří jsme přehráli víc než byl konečný výsledek, chvílemi to bylo o třídu."

Tento způsob hry ovšem stál hráče hodně sil, což se projevilo proti Vsetínu. „Brzy jsme prohrávali 0:5. Ale vrátili jsme se do hry a vyrovnali, soupeř nám však vždy odskočil. Dvanáct vteřin před koncem jsme si vzali time out a sehráli dobrou akci, bohužel jsme nezakončili," vylíčil kouč.

Nejvyšší prohra přišla s Jičínem na závěr. „Opět bylo citelné, že nám chyběly síly, navíc soupeř měl i výškovou převahu," hodnotil Marienka.

Jihočeši tedy postoupili do 3. kola soutěže, mezi šestnáct nejlepších týmů. Další kolo se bude hrát 1. nebo 2. března, ale není ještě známo místo konání. Strakonice ve své skupině narazí na Liberec, Karvinou a Lovosice.

Postupem do další fáze soutěže by Strakoničtí splnili cíl, tedy dostat se mezi dvanáctku nejlepších.

Fakta

Žákovská liga – 2. kolo: Strakonice – Zubří 22:17 (11:5), Vsetín – Strakonice 19:18 (11:9), Strakonice – Jičín 19:28 (9:13). Konečné pořadí: 1. Jičín 6 (70:55), 2. Vsetín 4 (56:56),
3. Strakonice 2 (59:64), 4. Zubří 0 (52:62). Branky celkem: Samek 12, R. Fencl 9, Kvěch 8, Plaček 7, D. Fencl 6, Landsinger, A. Nejdl 5, Vaněček, Drašnar 3, Zdychynec 1.