Rallycrossový závodník Roman Častoral z Katovic průběžně vede evropský šampionát.

V průběžném hodnocení si po závodě v maďarském Nyiradu polepšil o stupínek, když skončil na výborném druhém místě. Do závodu přitom startovala celá evropská špička a třetí podnik letošní sezony byl náročný zejména kvůli množství karambolů.

Trať v Maďarsku má hodně zatáček a převýšení, kde však jezdci jedou vysokou rychlostí. „Byl to jednoznačně nejrychlejší závod letošního evropského šampionátu. Horizonty se jezdí například na šestý rychlostní stupeň, tedy zhruba sto sedmdesátikilometrovou rychlostí," upřesnil Roman Častoral.

Ten po kvalifikaci startoval do finále závodu ve svém Opelu Astra OPC v národních barvách z druhé řady. Start se mu velmi podařil, ale na rychlý průnik dopředu nebylo mezi soupeři místo.

Hned po startu se totiž několik vozů natlačilo na jednu linii, čehož využil právě pozdější vítěz Daniel Lundh, který se vnitřním výjezdem dostal do čela závodu. „Lundh se dostal jako první na horizont, který je po levotočivé zatáčce. Já byl sevřený dvěma dalšími vozy, ale podařilo se mi v další zatáčce využít vnitřní strany tratě, kde jsem oba předjel a dostal se na druhé místo. To už ale měl Lundh náskok, protože veškeré strkanici po startu se mu podařilo vyhnout," dodal Častoral.

Vozy startovaly už na horší trati, hrozilo proražení pneumatiky. Katovický závodník proto neriskoval a udržoval vzdálenost za Lundhem – věděl, že i druhé místo ho vynese do čela šampionátu.