V pohárové generálce na start první ligy strakoničtí házenkáři v neděli 11. září sice zvítězili venku nad VŠ Plzeň 34:22 (12:12), ale trenér Roman Marienka nebyl po zápase spokojený a vnímal ho jako neúspěšný.

Důvod? Týmu se nevyhnulo zranění, což před utkáním kouč zmiňoval jako prioritu. „Prvotní bylo dohrát ve zdraví. Z tohoto pohledu výsledek a postup pro mě jsou až druhořadé."

Zraněným hráčem je Michal Krejčí, levoruký expres na křídle. „Michal v utkání ukázal potenciál, měl střelbu 10/8. Zranil se deset minut před koncem po zbytečném a hloupém faulu, nekoordinovaně spadl na zem a má zraněný kotník. Dojem z utkání je pro mě zkažený," uvedl trenér.

Celý zápas se jinak odehrával v režii Jihočechů, kteří ale soupeře, hrajícího druhou ligu, přehráli až po přestávce. „Od začátku dostali příležitost mladší hráči. Domácí byli nabuzení, siloví, nehráli špatně. Chvíli jsme dotahovali dvougólové manko, pak jsme o dva góly vedli. Hrála většina mladých kluků – a dobře, byli aktivní a s ostrým zápasem se popasovali obstojně," pochvaloval si Marienka.

Do druhé půle nastoupili Strakoničtí v základní sestavě složené z matadorů a rázem obraz hry ukázal, že rozdíl v kvalitě je na straně prvoligisty. „Měli jsme slušnou obranu, rychlý přechod do útoku, využívali jsme přesilovky, dobře jsme stříleli z dálky. A opět jsem mohl prostřídat mladé kluky," popsal kouč. Skóre nakonec narostlo až na 12 gólů, což je rozdíl třídy.

Roman Marienka také zmínil, že někteří klíčoví hráči dali méně gólů. „Ale je to na úkor toho, že se dohrávají systémy buď do křídla, nebo na spojky. Je vidět, že kluci plní svoji úlohu, dohrávají systém na post, odkud je pro tým nejvýhodnější zakončit – což byly posty spojek a křídel."

Strakonice tedy přišly na začátku sezony o zraněného Michala Krejčího, jehož zranění si podle optimistických předpovědí vyžádá čtyři až pět týdnů mimo hru. Což trenér vnímá jako velkou ztrátu.

„Ale pozitivem je, že se podařilo domluvit s Martinem Volfem, který si zorganizuje práci, a vrací se do týmu. Začne trénovat podle svých možností," uzavřel strakonický lodivod.

Tuto sobotu Strakonice rozehrají první ligu, doma hostí v úvodním kole Bystřici pod Hostýnem (18).

Fakta

Český pohár – 2. kolo: VŠ Plzeň – Strakonice 22:34 (12:12). Branky: Stuchl 6 (1) – Mošovský 10 (3), Krejčí 8, R. Marienka ml. 6, Pek, Tockstein 3, Masák, T. Nejdl, A. Nejdl, Chvosta 1. Rozhodčí: Halada, Vaník. Vyloučení: 5:2. ŽK: 2:1. ČK: 1:0 (Čiviš). Góly ze sedmiček: 1:3. Diváků: 35.