Bývalý policista si ještě před odchodem do civilu udělal masérský kurz, což se mu později náramně hodilo.

„Známe se s generálním manažerem klubu Radkem Novákem, zamlada jsme spolu hráli fotbal. V době, kdy Hradec postupoval do elitní soutěže, potřebovali někoho, kdo hráčům bude dělat masáže a zabezpečovat další potřebný servis. Slovo dalo slovo a tak jsem tady. Už deset let,“ směje se sympatický muž.

Práce maséra je celkem jasná, činnost kustoda pak obnáší především péči o dresy, ručníky, pití. „Důležité je, aby kluci měli všechno perfektně připravené v den utkání, to je jasné. Někteří hráči mají různé předzápasové rituály, chtějí se protáhnout, děláme jim tejpy. Hlavně se snažíme, aby vše probíhalo tak, jak má,“ popisuje Radim Madar.

Kustodi a maséři bývají většinou veselé kopy, které se starají o to, aby v týmu panovala dobrá nálada a pohoda. Nejinak je tomu v kabině GBA Fio banky, přestože je v kádru řada cizinců, zejména amerických hráčů.

„Já angličtinu neovládám, jen základy, ale to neznamená, že se nedomluvíme. A sranda je taky. Těší mě, že hoši ze zahraničí mají snahu dorozumět se česky,“ zmínil.

Hradeckému týmu se v nejvyšší soutěži moc nedaří a uzavírá tabulku, což se samozřejmě odráží i na náladách v mužstvu. „Kdo dělal nějaký sport, ví, že to není jednoduché. Snažíme se udržet dobrou atmosféru, ale někdy ta deka už trochu padá. Ale v poslední době se výkony lepší. Snad se to odrazí i do výsledků a nejvyšší soutěž udržíme,“ přeje si.