První turnaj florbalistů za tři body pro Vimperk

Vimperk - Florbalisté TJ Šumavanu Vimperk zahájili novou sezónu. K prvním dvěma utkáním zajížděli obhájci bronzu a stříbra z předchozích dvou sezon Jihočeské ligy mužů do Třeště, kde na ně čekali FBC Český Krumlov Velešín, hrající v minulém roce Regionální ligu a FBC Sokol Písek.

25.9.2018

Florbalový tým mužů Šumavanu Vimperk.Foto: archiv redakce

Tým přišel o dva kvalitní hráče. Hrajícího trenéra Petra Křešničku, který přerušil svoji florbalovou kariéru a Martina Myslíka, který na delší dobu odcestoval do zahraničí. Pozici hrajícího trenéra převzal Vladimír Pešl mladší a tým byl doplněn juniory a novými hráči.

FBC Český Krumlov Velešín – TJ Šumavan Vimperk 5:1 ( 0:0 – 2:0 – 3:1 ).
Branky Vimperka: 41:52 Gabauer (Havelka)
Vyloučení: 1:1 - Využití: 0:1 – V oslabení: 0:0
Sestava: Sippl (Říha) – Pešl ml., Petr, Gross; Pešl st., Robl - Homolka, Havelka, Burian; Gabauer, Jungvirt

"Do prvního utkání nám los přidělil velkou neznámou, vzhledem k tomu, že jsme tento tým nikdy nepotkali a ani neviděli hrát. Vstup byl z obou stran opatrný, přesto bylo vidět, že kvalita českokrumlovského týmu je na jiné úrovni. Náš tým se spíše sbližoval s balonkem, což většinou končilo zbytečnými ztrátami. Soupeř pomalu zvyšoval tempo a krom dvou nevyužitých šancí, vimperské hráče k ničemu nepouštěl. Přesnými a rychlými nahrávkami přes šíři hřiště jednoduše přecházeli do útočné fáze a bylo otázkou, kdy padne první gól. Bezbrankový stav vydržel, až do poloviny utkání kdy jsme dostali dva slepené góly. Třetí třetina nezačala vůbec dobře a ihned po úvodním vhazování prošel hráč s balonkem až k našemu brankáři a vsítil třetí branku. Krumlovští kontrolovali stav utkání, náš tým k ničemu již nepustili a naopak přidali další dvě branky. V závěru utkání náš špatný vstup do sezony trochu vylepšila povedená přesilovka, ve které jsme stav zredukovali na rozdíl čtyř branek," komentoval utkání trenér Vladimír Pešl ml..

TJ Šumavan Vimperk – FBC Sokol Písek 5:4 ( 2:0 – 1:2 – 2:2 ).
Branky Vimperka: 10:54 Jungvirt (Gross), 14:16 Pešl ml. (Burian), 21:13 Jungvirt (Pešl ml.), 40:31 Petr (Pešl ml.), 44:16 Pešl ml. (Gross). Vyloučení: 0:0 - Využití: 0:0 – V oslabení: 0:0
Sestava: Sippl (Říha) – Pešl ml., Gross, Burian, Petr, Jungvirt - Pešl st., Robl, Gabauer
"Po nuceném odjezdu dvou našich hráčů ze soukromých důvodů jsme nastoupili do druhého utkání proti tradičnějšímu soupeři. Písečtí přivezli tři zkušenější hráče, které doplnili junioři. Očekávali jsme běhavé a vzhledem k naší sestavě, fyzicky náročné utkání. Od začátku však bylo vidět, že každý z osmi hráčů, kteří nastoupili za náš tým, chce bojovat. Dobře jsme blokovali jejich útoky i střely a naše šance dokázaly využít. V polovině utkání kdy jsme vedli o dvě branky, jsme měli opět několika minutový výpadek, který nás provází snad každým zápasem v posledních sezonách. Během pár minut a slepenými dvěma brankami se píseckým povedlo otočit skóre na svoji stranu a vypadalo to, že z dalekého výletu odjedeme bez bodu. Naše nasazení a bojovnost, kterou jsme předváděli po celé utkání, nám však dopřála v posledních minutách vstřelit dvě branky a necelou minutu před koncem utkání, vrátil brankovou převahu na naši stranu. V poslední půl minutě soupeř zkusil hru bez brankáře, což jsme bezpečně zvládli odehrát a vezeme tři body," doplnil ke druhému utkání V. Pešl ml..

Autor: Redakce

25.9.2018 VSTUP DO DISKUSE

Výroba - Výroba Provozní zámečníci, údržbáři 24 000 Kč Provozní zámečníci, údržbáři pracovník údržby - provozní zámečník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč, mzda max. 29000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: POŽADAVKY: svářečský průkaz CO2 a autogen, praxe v oboru vítána, flexibilita, samostatnost, spolehlivost, všestrannost, manuální zručnost, VÝHODY: 5 týdnů dovolené, příspěvek na stravování, či stravenky a další firemní benefity, KONTAKT: Ing. Nosková Tereza, tel.: 383312524, e-mail: noskova@biso.cz. Pracoviště: Biso-keibel s.r.o., 386 01 Strakonice 1. Informace: Tereza Nosková, +420 383 312 524. Výroba - Lakýrníci a natěrači kovů, kovových výrobků. 22 000 Kč Lakýrníci a natěrači kovů, kovových výrobků. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 24000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Nabízíme:, - jednosměnný provoz, - práce ve stabilní společnosti, - ostatní kvalifikace (jeřábník, vazač), - příspěvky na stravování, - příspěvky na dopravu do zaměstnání, - plat 22.000 až 24.000 Kč/měs. , Zaměstnanecké výhody: Podnikové stravování, prémie, příspěvek na dopravu , KONTAKT: telefonicky Po-Pá 7:00-15:30 hod., Hugrová Lucie, tel.: 607832465, e-mail: l.hugrova@em-polar.cz. Pracoviště: Em polar k.s., Čechova, č.p. 221, 388 01 Blatná. Informace: Lucie Hugrová, +420 607 832 465. Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 14 900 Kč Svářeči. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14900 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: POŽADAVKY: svářečské zkoušky Co2, Zaměstnavatel zajistí certifikát o zkoušce svářeče, KONTAKT: Zelenchuk Andriy, tel.: 602445499. Pracoviště: Družstvo hroza cz - pracoviště radošovice, 386 01 Strakonice 1. Informace: Andriy Zelenchuk, +420 602 445 499. Výroba - Výroba Obsluha strojů 25 000 Kč Obsluha pil a jiných zařízení na prvotní zpracování dřeva obsluha dělící pily. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADAVKY: vzdělání vyučen, základní znalost práce na PC, dobrý zdravotní stav, Pracovní poměr na dobu určitou 1 rok, po té možnost prodloužení, Zaměstnanecké výhody: stravenky, KONTAKT: Voják Jan, tel.: 606 766 489, e-mail: vojak@lamivex.cz. Pracoviště: Lamivex s.r.o., Za Pilou, č.p. č.e. 1328, 386 01 Strakonice 1. Informace: Jan Voják, +420 606 766 489.

Jihostroj hrál v úterý na domácí půdě s  Aero Odolena Voda 3:1.
22

Jihostroj první zápas vyhrál

Jinín hostil finále MMČR Junior v motokrosu.
60

Jinín zakončil Mezinárodní mistrovství ČR Junior v motokrosu

Motor se zaskvěl, vyloupil Lapač a veze ze Vsetína hodně cenné tři body

Vsetín – Hokejisté ČEZ Motoru uzavřeli úvodní čtvrtinu základní části první Chance ligy vítězstvím na horkém vsetínském ledě po tuhém boji 3:2 a potvrdili roli lídra tabulky.

Basketbalový víkend ve Strakonicích

Strakonice - Basketbalové týmy Strakonic měly opět našlapaný program, dařilo se se střídavými výsledky.

Elektrostav vládne třetí lize

Strakonice – Stolní tenisté Elektrostavu Strakonice potvrdili roli favorita, když o uplynulém víkendu vyhráli obě domácí utkání ve III. lize.