Tým přišel o dva kvalitní hráče. Hrajícího trenéra Petra Křešničku, který přerušil svoji florbalovou kariéru a Martina Myslíka, který na delší dobu odcestoval do zahraničí. Pozici hrajícího trenéra převzal Vladimír Pešl mladší a tým byl doplněn juniory a novými hráči.

FBC Český Krumlov Velešín – TJ Šumavan Vimperk 5:1 ( 0:0 – 2:0 – 3:1 ).
Branky Vimperka: 41:52 Gabauer (Havelka)
Vyloučení: 1:1 - Využití: 0:1 – V oslabení: 0:0
Sestava: Sippl (Říha) – Pešl ml., Petr, Gross; Pešl st., Robl - Homolka, Havelka, Burian; Gabauer, Jungvirt

"Do prvního utkání nám los přidělil velkou neznámou, vzhledem k tomu, že jsme tento tým nikdy nepotkali a ani neviděli hrát. Vstup byl z obou stran opatrný, přesto bylo vidět, že kvalita českokrumlovského týmu je na jiné úrovni. Náš tým se spíše sbližoval s balonkem, což většinou končilo zbytečnými ztrátami. Soupeř pomalu zvyšoval tempo a krom dvou nevyužitých šancí, vimperské hráče k ničemu nepouštěl. Přesnými a rychlými nahrávkami přes šíři hřiště jednoduše přecházeli do útočné fáze a bylo otázkou, kdy padne první gól. Bezbrankový stav vydržel, až do poloviny utkání kdy jsme dostali dva slepené góly. Třetí třetina nezačala vůbec dobře a ihned po úvodním vhazování prošel hráč s balonkem až k našemu brankáři a vsítil třetí branku. Krumlovští kontrolovali stav utkání, náš tým k ničemu již nepustili a naopak přidali další dvě branky. V závěru utkání náš špatný vstup do sezony trochu vylepšila povedená přesilovka, ve které jsme stav zredukovali na rozdíl čtyř branek," komentoval utkání trenér Vladimír Pešl ml..

TJ Šumavan Vimperk – FBC Sokol Písek 5:4 ( 2:0 – 1:2 – 2:2 ).
Branky Vimperka: 10:54 Jungvirt (Gross), 14:16 Pešl ml. (Burian), 21:13 Jungvirt (Pešl ml.), 40:31 Petr (Pešl ml.), 44:16 Pešl ml. (Gross). Vyloučení: 0:0 - Využití: 0:0 – V oslabení: 0:0
Sestava: Sippl (Říha) – Pešl ml., Gross, Burian, Petr, Jungvirt - Pešl st., Robl, Gabauer
"Po nuceném odjezdu dvou našich hráčů ze soukromých důvodů jsme nastoupili do druhého utkání proti tradičnějšímu soupeři. Písečtí přivezli tři zkušenější hráče, které doplnili junioři. Očekávali jsme běhavé a vzhledem k naší sestavě, fyzicky náročné utkání. Od začátku však bylo vidět, že každý z osmi hráčů, kteří nastoupili za náš tým, chce bojovat. Dobře jsme blokovali jejich útoky i střely a naše šance dokázaly využít. V polovině utkání kdy jsme vedli o dvě branky, jsme měli opět několika minutový výpadek, který nás provází snad každým zápasem v posledních sezonách. Během pár minut a slepenými dvěma brankami se píseckým povedlo otočit skóre na svoji stranu a vypadalo to, že z dalekého výletu odjedeme bez bodu. Naše nasazení a bojovnost, kterou jsme předváděli po celé utkání, nám však dopřála v posledních minutách vstřelit dvě branky a necelou minutu před koncem utkání, vrátil brankovou převahu na naši stranu. V poslední půl minutě soupeř zkusil hru bez brankáře, což jsme bezpečně zvládli odehrát a vezeme tři body," doplnil ke druhému utkání V. Pešl ml..