„Hráči byli rozděleni do dvou skupin A a B a hráli v systému dvojic každý s každým. První vítězové z obou skupin se pak utkali o první a druhé místo, druzí ve skupinách hráli o třetí a čtvrté místo.

Zlato si nakonec vybojovala dvojice hráčů Josef Čtvrtník a Tomáš Pokorný, druhé místo obsadil Filip Bína a Honza Egert a na třetím skončili Honza Jiruš a Zdeněk Velek,“ řekl Jan Egert, prezident TK Vodňany. Hrálo se celý den, od 10 do 17 hodin, současně na čtyřech tenisových kurtech. Turnaje se zúčastnily pouze dvě ženy, které v ženské kategorii tak nemohl nikdo další ohrozit a zlato patřilo jim. „Začala jsem hrát tenis, až když jsem se přistěhovala do Vodňan. Ke sportu mě přivedl manžel,“ řekla Jitka Egertová, manželka prezidenta TK klubu. Druhou ženou turnaje byla Eva Skálová.

Klub ve Vodňanech působí od roku 1980. V současné době má čtyřicet stálých členů ve všech věkových kategoriích, od juniorů až po seniory. „Je skvělé, že i sportovní spolkovou činnost finančně podporuje Městský úřad Vodňany. Klub v základu funguje na bázi členských příspěvků, “ doplnil Jan Egert.

K pravidelným tréninkům sportovci využívají městský sportovní areál Blanici. Letos je čekají ještě dva turnaje. Jeden na konci letních prázdnin a druhý na podzim.