Podruhé v řadě a potřetí na jaře jedou házenkáři Strakonic k venkovnímu zápasu. V odvetné části zatím přivezli tři body. Jeden ztratili, což si ve stíhací jízdě za prvním Novým Veselím teď už dovolit nemohou.

Jihočechy čeká v neděli cesta za nejvzdálenějším soupeřem, v rámci 15. kola I. ligy zajíždějí do Ostravy. Té patří s 11 body osmá příčka, když ze tří dosavadních zápasů dvakrát vyhrála.

„Bude hodně záležet, v jakém složení soupeř nastoupí. Podle mě nastoupí v nejsilnější sestavě, tedy s hráči z extraligy. Je to silný tým a to, že se aktuálně nachází až ve druhé půlce tabulky, neznamená vůbec nic," řekl trenér Miroslav Vávra.

Přesto, že Ostrava je nováčkem soutěže, má podle kouče na lepší umístění než to současné. „Nikdy jsme v Ostravě nehráli a bude to teprve druhý vzájemný zápas. Bude to hodně těžké utkání!"

Na podzim Strakoničtí zvítězili 33:14 (16:6) a jak napovídá výsledek, sehráli velmi vydařený duel v obraně. Obdobně se jim dařilo i minulou neděli v Jičíně, kde nad béčkem zvítězili 28:18.

„V Jičíně jsme měli hodně kvalitní obranu, což ještě zdvojnásobil v brance skvělý Jakub Jareš. Pokud navážeme na stejnou obranu s Ostravou jako v prvním vzájemném duelu, tak myslím, že bychom neměli problém přivézt dva body. Pro ty si i jedeme," zdůraznil trenér.

Jihočeši jedou ve stejném složení jako minule do Jičína, budou tedy v kompletní sestavě. Zápas začíná ve 13 hodin a Miroslav Vávra bude mít tedy k dispozici nezatíženého Tomáše Nejdla, starší dorostenci totiž hrají až po mužích.