Hokejisté Strakonic prohráli druhé utkání čtvrtfinálové série play off krajské ligy s Hlubokou 1:3 a po předchozí prohře venku 2:3 pro ně sezona skončila. Kapitán Tomáš Růžička přiznal, že s tím nepočítal.

Strakonice mají po sezoně. Proč?

Před začátkem play off jsme si říkali, že máme docela hratelného soupeře, byli jsme za to rádi. Ale neukázalo se to jako pravdivé. Ani jednou v sezoně jsme nezvládli Hlubokou porazit, ve čtvrtfinále jsme obě utkání prohráli, takže jsme po zásluze venku.

Čím to, že vám v tomto ročníku Hluboká tak neseděla?

Nepamatuju se, kdy by nám Hluboká seděla. Je to vždy hodně zkreslené o zápas na ledě soupeře, kde se pod širým nebem hraje velmi těžce a většinou se tam nevyhrává. Nehledě na to, že Hluboká má letos dobrý tým, vyměnila trenéra, což bylo hodně znát.

Jaká to tedy byla pro Strakonice sezona? Po základní části jste skončili čtvrtí, když jste atakovali i druhé místo. Vypadli jste však hned ve čtvrtfinále play off a skončili celkově šestí.

Sezona byla hodně jako na houpačce. V důsledku toho by se dala hodnotit jako průměrná – udělali jsme play off, byť jsme v prvním kole neuspěli. Ale když to vezmu z pohledu začátku sezony, kdy jsme bojovali o každý bod a byli na chvostu tabulky, je to úspěch. Ovšem potom, vzhledem k tomu, že jsme reálně hráli o druhé třetí místo, jsme celkově pomýšleli výše.

Co byste jako kapitán řekl o mančaftu, který jste vedl v této sezoně?

V úvodu nám několik hráčů chybělo, možná v tom se ty výsledky odrazily. Pak jsme se dali personálně dohromady, znát to bylo. Kdyby se podařilo současný kádr udržet, budeme v příštím ročníku hrát určitě v první čtyřce.

Bezprostředně po skončení čtvrtfinálové odvety doma to nevypadalo, že vás Hluboká vyřadila a sezona končí. Dvakrát na ledě proběhla děkovačka s fanoušky a potřetí si vás kotel vyvolal ze šatny…

Připadal jsem si jako herec Vinohradského divadla, jak nás diváci vytleskávali. Bylo to fantastické…

Pamatujete něco podobného?

Ne, vůbec! Fanoušky, kteří jsou ve Strakonicích, jsem nezažil nikde. Ani když jsem někde hrál jako soupeř proti někomu. Když se to vezme v kontextu se soutěží, výkony a zábavou, jakou jim nabízíme, jsou v tomto světle ohlasy až neuvěřitelné a nepochopitelné.

Jak to bude s vámi dál?

Jestli budu dál hrát, tak určitě ve Strakonicích. Informace, že by někdo z hráčů chtěl odcházet, zatím nemám. Nepřipouštěli jsme si, že by mohl přijít konec sezony, takže jsem ani nic nezjišťoval. Ale co se bavím s klukama, nikdo to v plánu neměl. Uvidíme, jestli někomu nepřijde nabídka.