Chance ŽBL: BK Strakonice - KP Brno 74:103 (23:30, 43:63, 68:88)

Body: Junková 14, Ebenhöhová 11, Hauserová a Lišková 10, Matasová 7, J. Vydrová 6, Jánská a Rosecká 5, Soukupová 4, Laubertová 2 - Galíčková 19, Fadrhonsová a Pelander 14, Šotolová a Dudáčková 13, Hynková 12, Trávníčková 7, Zítková 4, Kopecká 4, Vlčková 2. Trestné hody: 21/13:39/31. Trojky: 11/5:11/6. Doskoky: 30:35.

Hostující tým přivezl v sestavě trojici Ludmila Dudáčková, Karolína Fadrhonsová a Kateřina Galíčková. Všechny tři hráčky prošly ve své kariéře delším či kratším úsekem právě týmem BK Strakonice.

Hned úvod utkání naznačil, že to bude zajímavá přestřelka, kde útoky předčí obrany. Domácí hráčky začaly dobře, Brňanky začaly lámat skóre v závěru první čtvrtiny a do poločasu si vytvořily dvacetibodový náskok, který pak ještě  postupně mírně navyšovaly. Nakonec překročily stovku a tuto magickou hranici trefila bývalá strakonická hráčka Ludmila Dudáčková.

"V první řadě musím pogratulovat soupeři k výhře. Potvrdil stylem start - cíl roli favorita. Na druhé straně si myslím, že to mohlo být pro diváky pohledné utkání. Padlo hodně bodů a já jsem rád, že jsme se dokázali prosadit i proti druhému celku ŽBL. Limitovaly nás některé hloupé ztráty, které jsme soupeřkám nabídli. Soupeřky daly ponašich ztrátách 31 bodů, což je hlavním důvodem porážky. Ale holky tentokrát musím pochválit za energii až do konce utkání," shrnul duel strakonický trenér David Zdeněk.

"Vydařila se nám první čtvrtina, ale  pak se projevila absence vysokých hráček v našem týmu. Ale myslím si, že jsme s hokama předvedly dobrý výkon, 74 nastřílených bodů je hodně. KP Brno je druhý tým tabulky, takže můžeme být s výkonem spokojené. 103 inkasovaných bodů je sice hodně, ale na to, jakou jsme měly sestavu, kolik nás bylo, tak to bylo dobré," dodala k duelu domácí Alžběta Matasová.

"Utkání jsem pojala jako kondiční přípravu a proto jsem nebrala ani time outy. Jsem ráda, že jsem mohla pustit do rotace všechny hráčky, výsledek udržely a je takový, jaký je. Můžeme být spokojeny," hodnotila utkání brněnská trenérka Marcela Krämer.

"Důležitá je výhra, kterou si odvážíme. Ale dostaly jsme od Strakonic dost bodů, což asi nemělo být. Do příště se na to  musíme zaměřit, 74 bodů je hodně," doplnila Ludmila Dudáčková z KP Brno.

 

Zdroj: Youtube