V dresu Nového Veselí, kde hostuje, v neděli 5. února přispěl pěti góly k remíze 29:29 s úřadujícím mistrem republiky Talentem Plzeň. Na hřišti byl vidět a ze všech stran slyšel jen pochvalná slova.

Letos dvacetiletý mladík byl s prvním startem v extralize naprosto spokojený. „Vyšlo mi skoro všechno, co jsem udělal,“ lebedil si.

I když nervozita samozřejmě pracovala. „Večer před utkáním se mi špatně usínalo, na začátku zápasu jsme byli nervózní asi všichni. Ale po prvním gólu to ze mě spadlo,“ popsal.

Možná měl Tomáš Nejdl premiéru ulehčenou v tom, že v ní narazil na zmíněný Talent Plzeň. Soupeře, který se představil na podzim ve Strakonicích v osmifinále Českého poháru. A tým od Otavy s ním vypadl se ctí po porážce 23:29. „Věděl jsem, do čeho jdu. A pět gólů v extralize proti mistrovi, to je super,“ konstatoval. S remízou tedy na Vysočině panovala spokojenost.

Talentovaný hráč z postu pravé spojky vsítil pět gólů z osmi střel a další branky připravil spoluhráčům. „Jak jsem řekl, byl jsem spokojený. Abych dal všechno a neudělal žádnou chybu, to snad ani nejde.“

Ve Strakonicích hraje Tomáš Nejdl za tým, který se pátou sezonu pohybuje na špici. Po podzimu aktuálního ročníku I. ligy, druhé nejvyšší soutěže, tabulce vévodí s jedinou porážkou a s náskokem tří bodů. Jaké je z jeho pohledu porovnání špičky první ligy s extraligou? „Hra je určitě o něco rychlejší a důraznější, i když špička první ligy by se s extraligou mohla měřit.“
Mladý házenkář má našlápnuto, aby to dotáhl daleko a vyrostl v osobnost extraligy. Herní i mentální předpoklady pro to má.

Zimní přípravu absolvoval s extraligovým Novým Veselím a přiznal, že byla náročná. „Párkrát jsem si sáhl na dno. Byl jsem i na pár trénincích ve Strakonicích, fyzická příprava měla srovnatelnou úroveň,“ přiblížil.

Nové Veselí a Strakonice. Dvě destinace, dvě soutěže. To je výzva, Tomáš Nejdl totiž kromě extraligy bude nadále hrát i I. ligu za Strakonice. „Jak zvládnu obě soutěže, to se uvidí časem. Záleží na prostoru a zatížení v utkáních, ale ve Strakonicích chci i nadále hrát,“ uzavřel Tomáš Nejdl.

Pohled otce

ROMAN NEJDL, otec: „Atraktivní soupeř, televizní utkání, základní sestava, pro málo praváků oblíbený post pravé spojky, narvaná hala, Milan Škvařil proti mně, utkání nahoru-dolů včetně skóre – klobouk dolů před Tomášem, že se z toho nepo… Naopak, vyrovnal se s tím mazácky, odehrál výborný zápas, vstřelil pět branek a bez skromnosti patřil k ústředním postavám domácích. Moc mu takový úspěch přeju za jeho práci a obětavost. Blahopřál jsem mu a popřál, ať si úspěch se vším, co k němu patří, užije. Ale ať zůstane nohama na zemi a pracuje na sobě dál, možná ještě víc.“