Ve hře byl postup do semifinále extraligy volejbalistů. K pátému utkání v sérii nastoupily týmy VK Jihostroj Č. Budějovice a Euro Sitex Příbram.
Mečbolový zápas vyhrál Jihostroj, jehož fanoušci se tak mohou těšit na semifinále.
V prvním setu Jihočeši začali soustředěně, nevypustili ani jedinou výměnu, často se stal koncovým hráčem univerzál Kriško. Přestože Kocouři z Příbrami v závěru dotahovali, seto skončil vítězně pro favorita – 25:17.
Ve druhém dějství hosté, se kterými přicestovali hlasití fanoušci, zkusili štěstí. Riskovali, to jim dost dlouho vycházelo. Koncovku ale znovu uhrál Jihostroj, který se už nenechal sesadit z vítězné vlny.
Jihočeši porazili Příbram počtvrté, ve čtvrtfinálové sérii vyhráli 4:1 na zápasy.
Jihostroj ČB – Příbram 3:0 (17, 21, 21), rozhodčí: Buchar, Rychlík, diváků 968, čas: 82 minut. Konečný stav série: 4:1.
Jihostroj ČB: Habr, Kriško, Kuliha, Michálek, Tibitanzl, Mach – libero Hupka (Hrzán). Trenér Svoboda. Ostatní: Zlín – Benátky 3:0, konečný stav série 4:1. Karlovarsko – ČZU Praha po uzávěrce. Liberec postoupil v nejkratším možném termínu, vyřadil Od. Vodu 4:0.