První čtyři nahrávky, čtyři útoky proti jednobloku. Skvělá vizitka domácího nahrávače Filipa Habra.
A další bod? Aby se to nepletlo, kapitán Jihostroje sám tvrdě zasmečoval. Jihočeši vstoupili do utkání přesně v duchu předchozího vítězství nad Zlínem. Náskok si bez větších potíží udržovali: 25:17.
Druhý set byl vyrovaněnjší. Pražané bojovností drželi krok s favoritem zápasu. Technický time out přišel za stavu 8:7. Na domácí straně se už na konci první sady množily zkažené servisy a ve stejném duchu Jihostroj pokračoval i po obrátce. V polovině setu nahradil blokaře Sobotku Ukrajinec Todua, koncovku setu naštěstí Jihočeši zvládli: 27:25.
Hned v úvodu třetího setu donutil Jihostroj trenéra hostů Miroslava Malána k oddechovému času (5:1). A bojovný soupeř dokázal znovu srovnat: 6:6. Důležité body pro svůj tým vybojoval ukrajinský blokař Valerij Todua. Díky jeho útoku středem sítě favorit odskočil na 12:8. Závěr posledního extraligového zápasu v roce 2016 zvládl Jihostroj ve vánočním klidném tempu: 25:15.
12. kolo extraligy: Jihostroj ČB – ČZU Praha 3:0 (17, 25, 15), rozhodčí Nedbálek, Rychlík. Čas: 81 minut. Diváků 582. Jihostroj ČB: Habr, Gevert, Michálek, Fila, Mach, Sobotka – libero Kryštof (Todua, Hackworth). Trenér Jan Svoboda.