Zisk titulu mají vodní pólisté Fezka Strakonice stále ve svých rukách. Jenže cestu k němu si ztížili.

V domácím druhém finálovém turnaji totiž vyhráli pouze jedno utkání a v průběžném pořadí si pohoršili z prvního na druhé místo – na nově vedoucí Kometu Brno mají ztrátu dva body. Mezi těmito dvěma týmy se rozhodne.

Jihočeši v sobotu 6. června prohrávali s Kometou po první čtvrtině o dva góly, v poločase už ale vedli o branku oni. Před závěrečnou částí byl stav vyrovnaný, jenže tu opanoval soupeř a po vítězství 8:7 si připsal tři body.

„Neproměňovali jsme šance, nedařila se nám střelba a přesilovky. Byli jsme také bohužel svázáni domácím prostředím, bylo to z naší strany dost nervózní," hodnotil trenér Josef Janeček.

Podle něj tým nezvládl zápas herně ani disciplínou. „Na Brno jsme měli, všechno však bylo proti nám," dodal kouč.

Den nato si Fezko poradilo se Slavií Praha 13:11, opět muselo otáčet nepříznivý vývoj. Prohrálo první a závěrečnou část o gól, druhou a třetí však vyhrálo.

„Slavii jsme museli porazit, aby pro nás nebylo po sezoně. Něco jsme si řekli a ten zápas nám vyšel, byl jeden z nejlepších v sezoně, co jsme sehráli. Vynikali jsme bojovností a kázní. Utkání se nám povedlo po všech stránkách," pochvaloval si trenér.

O novém mistru republiky rozhodne až závěrečný třetí turnaj v Praze, který se hraje o víkendu 20.-21. června. Fezko musí oba zápasy vyhrát, v tom případě by pak nemuselo koukat na výsledek zápasu Brna s domácí Slavií. „Uděláme vše pro to, abychom po roce znovu vrátili titul do Strakonic," řekl Josef Janeček. V minulé sezoně Fezko skončilo druhé.

Pořadí nejlepší trojice před závěrečným turnajem, který rozhodne o novém mistrovi: 1. Kometa Brno – 9 bodů (34:31), 2. Fezko Strakonice – 7 (41:34), 3. Slavia Praha – 2 (39:46).