Poprvé v historii tituly z mistrovství České republiky v paddleboardingu

Na vranovské pláži se odehrálo historicky 1. mistrovství České republiky ve dvou stand up paddleboardových disciplínách: long distance a sprint.

15.8.2018

Poprvé v historii tituly z mistrovství České republiky v paddleboardinguFoto: Deník / Kamil Jáša

Stupně vítězů v absolutní klasifikaci (SUP) ovládli jihočeští paddleboardisté. Kategoriím nafukovacích (iSUP) boardů jasně vévodili jihomoravští závodníci v závěsu ze závodníky z Nymburka.

V technical race, technickém závodě kolem bójek, si pro titul mistr SUP dojel Tomáš Vaněček (1986, Budesport ČB), na druhém místě do cíle dorazil David Raab (1969, NSP CZ) z Prahy a na třetím místě skončil plzeňský závodník Ondřej Petrák (1993, TJ Prazdroj Plzeň).

V kategorii nafukovacích plováků titul mistra iSUP vybojoval ve velmi těsném souboji brněnský surfař Aleš Kuchyňka (1977, Kiboko), druhé a třetí místo ukořistili nymburští kolegové Dan Drahokoupil, (1991, Magna S.U.P. Nymburk) a Tomáš Hrůza (1986).

Titul mistryně SUP si vyjela Lucie Fialová (1989, NSP CZ) z Českých Budějovic, druhá dojela Kateřina Kuchyňková z Brna (1989, Kiboko), která se zároveň stala mistryní kategorie nafukovacích iSUP plováků, na třetí pozici se umístila pražská Markéta Dubská (1990, KVS Tambo Team).

Druhý den se čeští paddleboardisté vydali na start na palubě výletní lodi Poseidon k zátoce pod hradem Bítov, odkud byl odstartován vytrvalostní dvanáctikilometrový závod long distance. V elitní kategorii si pro titul mistra SUP dojel opět Tomáš Vaněček před v těsném závěsu finišujícím Martinem Novákem (1991, SK Vltava Český Krumlov) a na třetím místě skončil Jaroslav Soukup (1974, S4), všichni tři z Českých Budějovic.

V kategorii nafukovacích paddleboardů jako první protl cílovou čáru Aleš Kuchyňka a získal tak i druhý titul mistra iSUP, na druhém místě do cíle dojel jeho týmový kolega Michal Budík (1978, Kiboko), třetí místo získal Filip Kyral (1981). V ženách si pro svůj druhý mistrovský titul SUP dojela na prvním místě Lucie Fialová, na druhém Kateřina Kuchyňková (vítězka kategorie iSUP) a třetí místo získala maďarská jezdkyně Eva Berekalli (1976).

„Závodů na vranovské přehradě, které se odehrávaly pod záštitou České federace stand up paddle (ČFSUP), se zúčastnilo ve všech kategoriích sedmdesát šest závodníků,“ konstatoval David Raab, viceprezident federace. Dalším závodem pod záštitou ČFSUP bude stand up paddleboardová část říjnového Krumlovského vodáckého maratonu, který je zároveň zařazen do světové série The regional paddle league.

Tento závod bude zakončený slavnostním vyhlášením šampiona a šampionky druhého ročníku Českého poháru,“ doplnila za organizátory Českého poháru Lucie Fialová, která se po návratu z Vranova může pochlubit dvěma mistrovskými tituly.

Autor: Kamil Jáša

15.8.2018 VSTUP DO DISKUSE

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 13 500 Kč Všeobecní administrativní pracovníci administrativní pracovník/ce. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jedná se vyplňování tabulek, počítání , Pro osoby se zdravotní postižením, POŽADAVKY: částečná znalost práce na PC, KONTAKT: Sluková Edita, tel.: 603473738, e-mail: slukova.edita@seznam.cz. Pracoviště: Josef sluka, 387 16 Volenice. Informace: Edita Sluková, +420 603 473 738. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 20 000 Kč Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů (kromě taxikářů a řidičů dopravy nemocných a raněných) skladník/řidič. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hlavní náplň: rozvoz zboží, zaskladnění - vyskladnění, práce spojená s chodem pobočky, Požadujeme: řidičský průkaz sk"B", VÝHODY: zvýhodněné nákupy, KONTAKT: telefonicky v době od 8:00-17:00hod., Maleček Dušan, tel.: 739548839, e-mail: d.malecek@elko-napoje.cz. Pracoviště: Elko, velkoobchod nápojů s.r.o. - pracoviště blatná, Plzeňská, č.p. 314, 388 01 Blatná. Informace: Dušan Maleček, +420 739 548 839. Řemeslné práce - Řemeslné práce Lakýrník 30 000 Kč Stavební lakýrníci a natěrači aplikátor pěnových izolací. Požadované vzdělání: nižší střední. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 30000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jedná se o pomocné práce na stavbách. Aplikuje se pěna pomocí technologie do dutin v podkroví atd. Jedná se o práci v ochranném oděvu a dýchacím přístroji., Nástup: ihned, KONTAKT: telefonicky p.Hruška Radek, tel.: 737 384 079, e-mail: hruska@honter.eu. Pracoviště: Hruška stavební spol. s r.o., 387 34 Záboří u Blatné. Informace: Radek Hruška, +420 737 384 079. Obchod - Obchod Obsluha čerpacích stanic a mycích linek 75 Kč Obsluha čerpacích stanic a mycích linek dopravních prostředků pomocný pracovník na čerpací stanici - DPP !!!. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 75 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jedná se o pomocné práce na benzině (doplňování zboží, příprava hot dogů...), KONTAKT: osobně na provozovně - Čerpací stanice "BENZINA" - Volyňská. Nebo e-mailem: jaroslav77@seznam.cz. Pracoviště: Jaroslav vondrášek - provozovna, Volyňská, č.p. 194, 386 01 Strakonice 1. Informace: Jaroslav Vondrášek, .

Třeboň je v krizi a klesá ke dnu

Ondrášovka KP muži – 14. kolo: FK Slavoj Český Krumlov (zelené dresy) – SK Otava Katovice 1:2 (0:1).
20

OBRAZEM: Porážka Slavoje v domácí derniéře

Nesmírně cenné tři body trefil hokejistům Motoru na Kladně Zdeněk Doležal

Kladno – Hokejisté ČEZ Motoru vyhráli ve šlágru 23. kola první Chance ligy na Kladně 3:2. Další zápas odehrají Jihočeši v pondělí v Ústí nad Labem (18).

Josef Talafous nadchl Gerberu a ve strhující bitvě urval titul mistra republiky

České Budějovice – Byl jednoznačně králem večera. Josef Talafous z Gladiators Gym České Budějovice dostal narvanou Gerberu do varu, když na závěr Gladiators Night vybodoval v pětikolovém duelu svého soupeře Pavla Hvězdu z Prahy a stal se poprvé v kariéře mistrem republiky asociace WMC v thajském boxu.

Ondřej Postl je mistrem republiky, na Pedagogu bude velký turnaj v taekwon-du

České Budějovice – Zlato a stříbro si přivezl z mistrovství republiky juniorů v taekwon-du ITF Ondřej Postl z českobudějovického SK Pedagog.

Kadaň vyprovodili hokejisté Motoru pěti góly, nyní ale čeká těžký duel na Kladně

České Budějovice – Místy až drtivá převaha, jasný výsledek a povinné tři body. Hokejisté ČEZ Motoru bez větších potíží porazili na svém ledě Kadaň 5:0 a nadále vedou se čtyřbodovým náskokem tabulku první Chance ligy. Již ve středu je ale čeká těžký zápas na Kladně (18).