O titulu už téměř není pochyb. Strakonické vodní pólistky si z prvního finále z Hradce Králové přivezly dvě vítězství (11:3 a 10:7) a vzhledem k suverenitě v letošním ročníku by jim zlato již nemělo uniknout. Odveta se Slavií se hraje na Křemelce zítra od 12 hodin, případně ještě od 18 hodin. Domácím stačí k prvnímu místu i bod. „Hraje se venku, což by nám mělo vyhovovat. Je to tam širší než uvnitř,“ poznamenal kouč Fezka Jaroslav Bartůněk.

Máte už připravené šampaňské?

My už nic jiného než titul nebereme. Takže ano.

Poslední krok ale bývá nejtěžší. Nemáte z něčeho přece jen obavy?

Ani ne. Holky jsou nabuzené, chtějí vyhrát. Jedině nějaké zranění nebo vyloučení by mohlo přinést komplikace. Ale myslím si, že až nastoupíme v základní sestavě, budeme silnější než nároďák. Dlouhodobě zraněná je jen Michaela Brožová. A první zápas za nás letos odehraje Bartůňková.

Tak to už není o titulu pochyb, ne? Vždyť v minulé sezoně byla hlavním tahounem týmu.

Věříme, že to bude bez problémů.

Jak probíhala příprava před odvetou, která rozhodne?

Ve vodě jsme byli každý den. Ve středu jsme hráli přátelský zápas s dorostem a zahrajeme si s ním i dnes a zítra (rozhovor se uskutečnil ve čtvrtek – poznámka redakce). Zaměříme se především na nácvik přesilovek.

Co očekáváte ze strany Hradce Králové? Může třeba nějak změnit taktiku?

Nevím, co by soupeř mohl měnit. Slavia je na tom lépe silově, maximálně přidá na tvrdosti. Určitě to ještě zkusí, bude nás chtít potrápit. Musíme se hlavně vyvarovat vyloučení a oplácení.

Útočit musí soupeř, který dohání manko. Nezvolíte tedy spíše vyčkávací taktiku, počkat si jednoduše na jeho chyby?

Ne. Určitě budeme hrát aktivně a útočit. Věřím v sílu a um holek.

Z Hradce jste přivezli dvě vítězství. Základem byla vynikající defenziva v čele s brankářkami. Byla obranná činnost lepší než v základní části, nebo se družstvo dokázalo tak vyhecovat?

Naše defenziva, to byl rozhodující moment obou duelů. Bránili jsme týmově, všechny hráčky. Nejlepší byla Javorská. A vpředu se prosadily klíčové hráčky – Lucka Votavová, Bára Krásová a Karolína Faměrová.

Jaké je to letošní finále v porovnání s tím loňským, kdy jste přehráli Stepp Praha?

Rozdíl byl v tom, že v minulé sezoně hrála Bartůňková už od semifinále. Teď jsme to dotáhli se stejnou bravurou i bez ní. Co se týče porovnání síly obou soupeřů, řekl bych, že je srovnatelná. Na nás je ale vidět pokrok za celou sezonu, výborně se rozehrála třeba Lucka Votavová. Loni to bylo jiné také v tom, že jsme začínali doma a prvenství jsme vybojovali venku. Letos jsme uspěli venku a jsme hodně natěšení, že budeme moct slavit doma. Byl bych proto velmi rád, kdybychom slavili před početnou diváckou kulisou. To by bylo fantastické a holky si to za celosezonní výkony zaslouží. Věřím, že si příznivci póla v sobotu cestu na Křemelku najdou v co nejhojnějším počtu.