Tým tvoří dvě štafety. Jedna se skládá ze čtyř děvčat a čtyř chlapců ze 4. a 5. ročníků a druhá ze čtyř děvčat a čtyř chlapců z 1. - 3. ročníku. Obě štafety nejdříve běží 8x100 metrů, potom dojde ke změně ve složení. Vzniknou smíšené štafety, dvě děvčata a dva chlapci 1. - 3. třída a dvě děvčata a dva chlapci 4. - 5. třída, které závodí na trati 8x200 metrů. Sčítají se časy obou štafet 8x100 metrů a lepší čas štafety 8x200 metrů.

V půlce dudna se konalo okresní kolo 9. ročníku Štafetového poháru ve Strakonicích. Zúčastnily se pouze tři základní školy z okresu. Vítězství si vybojovala ZŠ Krále Jiřího z Poděbrad časem 08:51,2 a postoupila do krajského kola.

Krajské kolo bylo na programu 10. května v Táboře. Zúčastnilo se ho celkem 13 základních škol. Časem 08:29,26 (jediná zaběhla čas pod 08:30) se stala Poděbradka absolutním vítězem a získala možnost startovat v republikovém finále. Zároveň ještě mladší štafeta na 8x100 metrů byla nejrychlejší a vybojovala zlaté medaile.

Na sklonku května se konalo republikové finále v Holešově. ZŠ Krále Jiřího z Poděbrad do něj postoupila s nejrychlejším časem. Zúčastnilo se ho celkem 14 základních škol. V polovině závodu (po uběhnutí obou štafet 8x100 metrů) patřilo Poděbradce 6. místo a na medailové pozice ztrácela 2,42 s. V rozhodujícím závodu 8x200 metrů měli Strakoničtí smůlu. Drželi průběžné druhé místo v rozběhu, když došlo na druhé předávce k upadnutí kolíku a přes obrovské úsilí zbylých běžců se nepodařilo nabranou ztrátu snížit. Časem 08:39,19 obsadila Poděbradka 10. místo.

Mladší štafeta 8x100 metrů obsadila časem 02:07,61 na republikovém finále druhé místo, když ke zlatým medailím jim chybělo 2,16 s.