V nejvyšší domácí soutěži basketbalistek konečně zabraly naplno bodově také hráčky ze Strakonic. Tým poprvé vedl nový trenér, který hned od úvodu kormidloval svůj celek k vítězství.

Ivan Beneš sledoval v první čtvrtině bezpečné vedení Strakonic 24:13. V polovině zápasu ale hostující tým dokázal snížit – 47:38 a po třetí čtvrtině byl rozdíl pouze jednobodový.

V dramatickém závěru ale Jihočešky potvrdily, že rozhodně mají svoji basketbalovou kvalitu, že se s nimi musí pro další průběh soutěže určitě počítat.

Strakonice – Slovanka MB 76:69 (24:13, 47:38, 57:56), nejvíce bodů: Selbyová a Křížová po 17, Jilečková a Mračnová po 14, Thomasová 12 – Trebecová 14, Uhrová 13, Nezdařilová 12, Tesaříková 11, Greenová 10.