Jiný cíl strakoničtí házenkáři mít nemohou. V sobotu 14. října je čeká další domácí utkání a dá se říci, že půjde o „čtyři“ body.

Jihočeši od 18 hodin hostí Handball Brno, devátý tým extraligové tabulky se čtyřmi body. Moravané by měli patřit k týmům, se kterými lze pomýšlet na vítězství, zvlášť doma.

Trenér Roman Marienka však upozorňuje na kvalitu soupeře. „Je nutné si uvědomit, že má nyní ztrátu pouhé dva body na třetí místo. Hrajeme tedy skoro s týmem ze špičky. Brno bude ne kvalitnější, ale rozhodně silnější než minule Dukla, které chyběl Sviták,“ vysvětlil kouč.

Zkušený brankář Jakub Jareš má o klíčovém úkolu jasno. „Bude to o tom, jestli budeme schopni pokrýt Viktora Hastíka, který je tvůrcem hry. To bude stěžejní úkol,“ upřesnil.

Roman Marienka přidává další jména tahounů Brna – Jozef Hanták, brankář Bohumil Pšenica a Jiří Havlát. „Mančaft je to opravdu silný. Tvrdý, agresivní, s nekompromisní obranou. Je hodně agresivní ve hře jeden na jednoho, což vytváří velký tlak na obranu a jednotlivé obránce,“ zdůraznil.

Něco podobného zažili Strakoničtí minule s Duklou a hlavně v Kopřivnici ještě zápas předtím. „Teď bude muset být obrana ještě pozornější s minimem chyb, jinak nás bude Brno tvrdě trestat,“ upozornil Roman Marienka. Brňané podle něj vůbec nepochybují o tom, že jedou pro dva body.