Písek má druhou výhru v Mol lize. Nadřel se

Písek – Utkání 12. kola Mol ligy mezi Pískem a Hodonínem mělo infarktový průběh. Hostující hráčky v úvodu Písečanky dokonale zaskočily. Jihočešky útočily do plných, zatímco Hodonín z rychlých brejků skóroval a brzy vedl 3:0.

9.1.2018

BRANKÁŘKA Kristýna Neubergová (vlevo) opět patřila k hlavním strůjcům píseckého úspěchu. Na snímku se raduje s Kristýnou Kubišovou.Foto: Jan Škrle

„Začátek zápasu nám vyšel podle našich představ. Vycházela nám hra ze zajištěné obrany do rychlých útoků,“ chválil své svěřenkyně za vstup do utkání trenér Hodonína René Gärtner.

Písecké házenkářky se naštěstí záhy vzpamatovaly a začaly odkrajovat z náskoku Hodonína. „Zlom přišel někdy v desáté minutě, když jsme nedali gól při naší přesilové hře a naopak jsme inkasovali. Tím jsme posadili soupeře na koně. Začali jsme se herně trápit a do brejků naopak chodil soupeř,“ popsal kouč Hodonína moment, kdy se podle něj začal lámat chleba.

Házenkářky Písku se dostaly do pohody a do kabin šly s uklidňujícím čtyřgólovým náskokem. V poločase vedly 16:12.

Hostující trenér Gärtner udělal během pauzy změny v sestavě, pohoda však domácímu týmu vydržela i ve druhé půli. Náskok domácích narostl na sedm branek a málokdo pochyboval o tom, že Písek dovede zápas do vítězného konce.

Nakonec z toho ale bylo pořádné drama. Hodonín dvě minuty před koncem vyrovnal na 27:27, v závěru se ale štěstí přiklonilo k domácím. „Jsme šťastní za dva body. Trestuhodné ale bylo, že jsme ztratili sedmigólový náskok, který jsme měli ještě deset minut před koncem. Je fakt, že Hodonínu se rozchytala gólmanka, i tak bylo neproměněných šancí zejména od spojek příliš. Ale takový je sport,“ spadl kámen ze srdce domácímu kouči Vladislavu Jordákovi.

Výpadek v závěru si vysvětloval možnou únavou. „To, že jsme prohospodařili takový náskok, asi patří k ženské nátuře, naštěstí to ale holky zvládly. Psychickou výhodu měl přitom Hodonín, protože se mu podařilo sedmibrankové manko smazat dvě minuty před koncem,“ říká.

O to víc si písecký trenér výhry svého týmu váží. „Za vítězstvím jsme si ale šli a zápas myslím vyhráli zaslouženě,“ myslí si Jordák.

Oba trenéři si postěžovali na velké množství neproměněných šancí. „Zápas byl celkově vyrovnaný, my jsme však udělali víc individuálních chyb, a to rozhodlo,“ je přesvědčený hodonínský René Gärtner.

Autor: Michal Havelka

9.1.2018 VSTUP DO DISKUSE

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel střední školy 26 020 Kč

Učitelé na středních školách (kromě odborných předmětů), konzervatořích a na 2. stupni základních škol učitel matematiky na SŠ. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26020 kč, mzda max. 33930 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zájemce musí splňovat zákon o pedagogických pracovnících č.563/2004 Sb. Praxe vítána. , Zaměstnanecké výhody: oběd za 10,- Kč pro zaměstnance. Pracoviště: Vyšší odborná škola, střední průmyslová škola a střední odborná škola řemesel a služeb, strakonice, zvolenská 934, Zvolenská, č.p. 934, 386 01 Strakonice 1. Informace: Kontakt, +420 605 295 788.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 19 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) ŘIDIČ MKD. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADAVKY: ŘP skupiny C+E, profesní průkaz dle dohody, KONTAKT: Kapr Pavel, tel.: 777160980, e-mail: pavelkapr@tiscali.cz. Pracoviště: Pavel kapr s.r.o., 388 01 Blatná. Informace: Pavel Kapr, +420 777 160 980.

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 20 000 Kč

Pomocní pracovníci v živočišné výrobě pracovník do živočišné výroby - dojení. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Přijmeme pracovníky do živočišné výroby , Požadujeme ŘP"T", Pracovní poměr zatím na 1/2 roku, v případě oboustranné spokejenosti možnost prodloužení, Nabízíme ubytování byt 4+1 nebo 3+1, týden dovolené navíc, naturálie, KONTAKT: Harantová Hana Ing., tel.: 602558413. Pracoviště: Šumava, a.s., 387 01 Volyně. Informace: H. Harantová, +420 602 558 413.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Truhlář 15 000 Kč

Truhláři (kromě stavebních) a pracovníci v příbuzných oborech truhlář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADAVKY: praxe a vyučení v oboru výhodou, spolehlivost, samostatnost, KONTAKT: Ing. Koubková Lucie tel.: 383412310, e-mail: uctarna@universal-plus.cz, Petr Sedláček, tel. 603142319, e-mail: p.sedlacek@universal-plus.cz. Pracoviště: Universal - plus s.r.o., Sádlov, č.p. 1360, 388 01 Blatná. Informace: Lucie Koubková, +420 383 412 310.

Obrazy J.G.Hamiltona zpět na zámku Ohrada u Hluboké nad Vltavou.