Slavoj BK Litoměřice - Sršni Photomate Písek 61:95 (22:22, 42:50, 53:64)

Body a sestava Sršňů: D. Fait 21, M. Svoboda 19, V. Sýkora 12, P. Šlechta 11, M. Svojanovský 9, J. Šurý 8, J. Svoboda a M. Špičák 5, P. Englický 3, L. Mikolášek 2. Trestné hody: 15/11:19/8. Trojky: 26/4:37/15. Doskoky: 38:55. Osobní chyby: 18:17.

Sršni si přivezli z Litoměřic vysoké vítězství. To se ale nerodilo vůbec lehce. Ještě v poločase to bylo o osm bodů a po třetí čtvrtině o jedenáct. V basketbale takový rozdíl vůbec nic neznamená. Poslední desetiminutovka však byla jak z říše snů, Písečtí ji vyhráli 31:8 a slaví drtivou výhru.

První koš utkání dali domácí a v průběhu první čtvrtiny byli také prakticky neustále kousek vpředu. Dvakrát vedli dokonce o pět bodů (15:10 a 18:13). Po deseti minutách však bylo srovnáno 22:22. Ještě na začátku druhé čtvrtiny dali domácí koš na vedení 24:22, od té chvíle však převzali otěže hry do svých rukou Sršni a začali zápas pomalu otáčet. Dostali se dokonce do vedení o deset (40:50), domácí pak dvojkou snížili na osm.

Třetí čtvrtina opět přinesla vyrovnaný boj. Vedení Sršni udržovali stále těsně pod desítkou či těsně nad ní a do závěrečného dějství šli ve vedení o jedenáct bodů (53:64). V úvodu posledního dějství šli domácí opět pod deset, ale následnou bodobodou smršť hostů asi nikdo v hale nečekal. Od stavu 57:74 měli Sršni šňůru až na 57:91 a bylo hotovo. Závěr již jen skóre kosmeticky upravil.

V kontextu toho, že Jindřichův Hradec vyhrál nad Lokomotivou Plzeň (90:69), zůstává čelo tabulky beze změny. Hradec vede o bod před Pískem a nyní tyto celky čeká vzájemný souboj v Jindřichově Hradci. Hraje se v pátek 25. listopadu od 19 hodin. První vzájemný souboj v Písku vyhrál Jindřichův Hradec 84:81.