Ve volyňské sokolovně se sešlo celkem 10 týmů, dostavili se jak tradiční účastníci, tak někteří nováčci. Na úvod všechny přivítal starosta města Volyně ing. Martin Červený a starostka a náčelnice T.J. Sokol Volyně ing. Olga Holoubková. Družstva byla rozlosována do 2 skupin, v nichž se hrálo systémem „každý s každým“.

Oba nasazené týmy, Sokol Vodňany (Heinzl, David Jakub, Turek) a Sokol Volyně A (Krahulec Jiří, Valašík, Majer, Boška), potvrdily oprávněnost nasazení a vyhrály své skupiny bez jediné prohry. V semifinále se střetli vítězové skupin s druhými týmy ze skupin opačných, Vodňany zvítězily nad Spartakem Kaplice (Dvořák, Procházka, Beneš), Volyně A přehrála TJ Osek (Broulim, Holman, Vejda). Ve finále zvítězily v poměru 4:1 Vodňany nad Volyní A. O vítězství Vodňan rozhodly především těsné výhry Davida nad Krahulcem a v zápase ve čtyřhře, kde se proti sobě postavily páry Heinzl - David a Krahulec - Valašík. Oba tyto zápasy se rozhodovaly až v napínavých koncovkách pátých setů a přinesly řadu pohledných výměn se šťastnějším koncem pro vodňanské. Třetí místo vybojoval tým TJ Osek, když v utkání poražených semifinalistů v poměru 4:1 přehrál Spartak Kaplice. O stejnou příčku tyto týmy proti sobě bojovaly též v předchozím ročníku turnaje, výsledek byl tehdy opačný.

McDonalds´ Cup 2024 ve Strakonicích.
Mladí fotbalisté hráli ve Strakonicích o postup do krajského McDonald’s Cupu

Družstva, která obsadila ve skupinách 3. - 5.místa, se vzájemně střetla o konečné pořadí. O celkově páté místo si zahrály týmy Sokola Mirotice (Břicháček, Karas Dominik, Vašek) a SK Martyna Malovice (Kolář, Krotký, Schoř), jednoznačně 4:0 zvítězily Malovice. Souboj o sedmou příčku svedl proti sobě družstva Sokola Volyně B (Nestřeba, Hokr, Pour, Chalupa) a Sokola Velké Popovice (Opolzer, Pražák, Ivan), zvítězily Velké Popovice v poměru 4:2. Poslední místa ve skupinách obsadily týmy Sokola Praha-Podolí (Malá, Stejskal, Trnka) a Sokola Studená (Maňhal ml., Maňhal st., Brada), které si spolu zahrály o konečnou 9. příčku. Těsně 4:3 zvítězil Sokol Praha-Podolí.

Na závěr hlavní organizátor turnaje a předseda volyňského klubu Radek Chalupa zhodnotil průběh turnaje a vyhlásil výsledky. Starosta města Volyně ing. Červený a starostka a náčelnice T.J. Sokol Volyně ing. Holoubková předali poháry družstvům na prvních třech místech a diplomy všem účastníkům. Všechny týmy si z Volyně odvážejí též ceny od věrných sponzorů volyňského stolního tenisu. Poděkování patří Františku Divišovi, který v roli hlavního rozhodčího až do pozdních hodin turnaj bezchybně řídil. „Volyňské trojčlenky“ se řadí k již tradičním akcím závěru stolnětenisové sezny. Pořadatele velmi těší, že na tento turnaj opakovaně váží cestu pravidelní účastníci i z poměrně vzdálených končin, stejně tak i fakt, že se stále objevují noví zájemci o účast.

Autor: Jan Škrle