SBŠ Ostrava - U19 Chance 73:62. Hráčky U 19 Chance Strakonice byly ve hře až do závěrečných sekund, ale nakonec padly. Částečně vinou trestných hodů, ale především propastným rozdílem na doskoku. Hned dvě ostravské hráčky si připsaly dvojciferný počet doskoků a zároveň double double – Waters za 13 bodů a stejný počet doskoků, tou druhou byla Tac. Ta dokonce výkonem 21 doskoků překonala rekord ročníku své spoluhráčky Lucie Hadačové z října o jeden doskok.

Na strakonické straně se zápas náramně povedl Tereze Halátkové, která k 17 bodům přidala 10 doskoků. Na vítězství to ale nestačilo. Šanci na reparát budou mít strakonické basketbalistky proti stejnému soupeři hned ve středu. Opět ve své hale, ale tentokrát jako domácí.

"Škoda. Myslím si, že dnes naše basketbalistky odehrály vyrovnané a kvalitní utkání s týmem z Ostravy, kde v průběhu utkání zcela dominovaly jejich zahraniční hráčky. Po vyrovnané první čtvrtině soupeřky ve druhé desetiminutovce odskočily ve vývoji utkání a vybudovaly si dvanáctibodový polštář. V této pasáži hry jsme se nedokázali zejména vyrovnat s aktivním doskokem zahraničních hráček a družstvu SBŠ Ostrava jsme takto nabídli několik možností, jak se po neúspěšné střele dostat k následnému snadnému zakončení. Ve druhém poločase jsme ve třetím desetiminutovém dějství zcela vyrovnali hostujícím hráčkám a snížili jsme na rozdíl sedmi bodů. V posledním dějství jsme stále dotahovali náskok soupeřek, ale marně. Ani vysunutou obranou po celém hřišti jsme náskok hráček z Ostravy nedokázali smazat. Družstvo Ostravy ve Strakonicích nakonec získalo výhru. Za dnešní výkon mohu své hráčky jen pochválit. Ve STARZ aréně byl vidět obětavý a srdnatý výkon. Holky bojovaly až do úplného konce proti všem. Proti kvalitní zahraniční enklávě soupeřek jsme výrazně zaostávali pouze na doskoku a v proměňování vypracovaných střeleckých pozic zpod koše. Zdá se, že střelecký výpadek ve druhé čtvrtině nás dnes stál lepší výsledek," hodnotil utkání strakonický trenér Petr Martínek.