O víkendu odjeli cyklisté na Vysočině šesté kolo Českého poháru v silniční cyklistice. Ve známém centru běžeckého lyžování v Novém Městě na Moravě vyhrál Tomáš Bucháček z týmu Bauknecht-Author cycling team.
Skvělého výsledku dosáhl také závodník ČEZ CT Tábor Ondřej Bambula. V Novém Městě skončil čtvrtý. „Je to bezesporu můj nejlepší výsledek v kariéře a mám z toho obrovskou radost. Jednou jsem byl v závodě Českého poháru pátý, ale to už jsou nějaké tři roky. Pamatuji si, že tehdy vyhrál Martin Bína," raduje se ze svého úspěchu Ondřej Bambula.
Příznivce táborské cyklistiky může těšit, že po pauze zaviněné nemocí se k závodění vrátili i Michael Boroš a Jakub Skála. Boroš dojel v Novém Městě pětadvacátý, na Skálovi se delší pauza projevila  a závod nedokončil.
„Pauza byla dlouhá a už jsem toho měl plné zuby,  abych se přiznal. Měsíc jsem nezávodil a tréninkový výpadek byl znát. Snad už mám ale to nejhorší za sebou a moje forma půjde postupně nahoru," svěřil se po závodě v Novém Městě jeden z nyní již bývalých marodů Michael Boroš.
Na sedmdesátku jezdců čekalo v Novém Městě celkem šest třiadvacet kilometrů dlouhých okruhů.
Peloton se roztrhal až v polovině závodu. Z hlavního pole se oddělilo třináct jezdců a podle očekávání udávali tempo především cyklisté stáje Bauknecht-Author. Ve vedoucí skupině se udržel také Ondřej Bambula.
K dalšímu dělení této skupiny došlo dva okruhy před cílem a posledních padesát kilometrů se v čele závodu střídala již jen trojice Bucháček, Kadlec a Hunal. „Snažil jsem se s nimi držet krok, ale udržet tempo, které nastolili kluci z Bauknechtu, bylo nad mé síly. Oni jsou specializací silničáři a pro mě jako cyklokrosaře je těžké s nimi tak dlouhou trasu závodit," říká Bambula.
Nejrychlejším ze zmíněného tria byl nakonec Tomáš Bucháček, který dospurtoval do cíle jako vítěz.
Další skupinu, která ztrácela přes dvě minuty, přivedl do cíle právě Ondřej Bambula. „Síla cyklistů Bauknechtu je i v tom, že tvoří silný tým, který může spolupracovat. I proto je pro jednotlivce těžké se proti nim prosadit. Jindy jsou mi velkou oporou kluci z našeho táborského týmu, jenže tentokrát byli Michael Boroš a Kuba Skála po nemoci, takže jsem na to byl sám, vysvětluje Bambula.
O to cennější je jeho čtvrté místo v závodě Českého poháru. Za týden se jede další kolo v jihočeské Blatné, tam však bude Ondřej Bambula chybět.
Včera totiž odjel na Hanou, kde absolvuje  Czech cycling tour, tedy nejvýznamnější etapový závod na území České republiky.
Po něm už čeká táborského cyklistu aktivní dovolená u italského jezera Lago di Garda. „Taky se těším na září, kdy se pojede závod Okolo jižních Čech. Jede se v pro mě dobře známém prostředí a pro nás Jihočechy je tento závod srdeční záležitostí," usmívá se Ondřej Bambula.
Pak již táborský cyklokrosař pomalu přesedne na cyklokrosové kolo a vrhne se do terénu, kde se cítí jako ryba ve vodě.
Další cyklista ČEZ CT Tábor Adam Ťoupalík reprezentoval ve švýcarském Nyonu na břehu Ženevského jezera, kde se konalo mistrovství Evropy juniorů.
Ťoupalík skončil osmý v časovce jako nejlepší z českých reprezentantů.
Silniční závod však nedokončil, protože upadl a následně skončil v nemocnici. „Má zlomený malíček na ruce a nějaké podlitiny. Nemělo by to být natolik vážné, aby se brzy nevrátil k závodění," zůstává optimistou ohledně Ťoupalíkova zdravotního stavu šéf táborské cyklistiky Čestmír Kalaš.
Smůla se tedy táborským cyklistům v poslední době rozhodně nevyhýbá, ovšem sezona se ubírá pekelným tempem a na programu jsou další závody. Tím nejbližším je zmíněný Czech cycling tour, kam kromě Bambuly odjel i rekonvalescent Boroš a také Ondřej Vobora.
Starší žák Jakub Pileček je v těchto dnech v Plzni. V západočeské metropoli právě probíhá republikový šampionát dorostu na dráze.