Rohan při snaze o obhajobu tokijského medailového umístění zajel rychlou jízdu, se svým časem byl pátý nejlepší, o lepší umístění ho však připravil dotek na jedné z branek.
Po dojezdu byl Rohan o vteřinu a šest setin druhý za v té době vedoucím Beňušem, dlouho se držel na medailových pozicích, ale v závěru ho předjeli ještě čtyři soupeři.
Suverénním vítězem se nakonec stal domácí závodník Nicolas Gestin, který nedal ostatním vůbec žádnou šanci. V cíli svítil u jeho jména náskok 5,48 vteřiny.
„Z dneška mám vlastně obrovský zážitek a nechci si ho nějak kazit. Když jel Nico Gestin, tak jsem si to vlastně hrozně užíval. To, co tady francouzští fanoušci předvádějí, je fakt neskutečné,“ řekl Rohan českým novinářům.
„Kéž by vodní slalom takovou kulisu zažíval víckrát. Nechci si to kazit tím, že budu na sebe nějak naštvaný. Až se podívám na video, tak na sebe naštvaný budu, ale je to jenom sport,“ prohlásil.
Nekonzistentní rozhodčí, myslí si Choupenitch
Pokus o obhajobu olympijské medaile nevyšel ani šermíři Alexanderu Choupenitchovi. Ten sice s přehledem vyhrál svůj úvodní zápas, když nechal uhrát jen tři body Polákovi Michalu Siessovi, už o kolo dále mu ale stopku vystavil italský šermíř Guillaume Bianchi, jenž českého fleretistu přehrál 15:5.
Fotogalerie: Alexander Choupenitch na olympiádě v Paříži
„Jsem smutný z toho, že jsem prohrál. Myslím ale, že skóre neodpovídá tomu, jak to bylo. Byly těsné momenty, že se to odrazilo, sjelo. Nechci se na to vymlouvat, ale začátek zápasu byl fakt takový,“ řekl rodák z Brna České televizi. Zkoušel cokoli včetně výměny zbraně.
„Nebylo to fleretem. Člověk musí mít novou vestu. Jeho vesta je trošku jiný typ - strašně klouzavá. V té chvíli nic jiného nezbývá, nemůžete mu říct: Vyměň si vestu,“ popsal. Často se také obracel na rozhodčí.
„Doteď jsem nepochopil, jestli jsem měl právo útoku já, nebo ne. I u posledního zásahu jsem čekal, jak se rozhodne. Rozhodoval tak napůl, nebyl v tom konzistentní,“ řekl Choupenitch. „Šel jsem za ním a ptal se, jak to teda pískáš, je to můj útok, nebo je to do přípravy? Odpověděl, že jednou tak a jednou tak.“
Ke zopakování medailového úspěchu má daleko i střelec Jiří Lipták, který během prvního dne kvalifikace trapu udělal šest chyb a patří mu sedmadvacáté místo ze třiceti startujících.
„Já osobně si myslím, že šance není. Výsledky jsou tak vysoké, že si nemyslím, že by to ti lidi pustili, i kdybych střelil čistých 50,“ poznamenal český brokař ke svým šancím. Padesátku ale chce. „To bych si přál, s úctou uzavřít tuto olympiádu,“ poznamenal.
Seemanová byla u olympijského rekordu
Kousek od postupu do osmifinále v turnaji ve stolním tenisu byla Hana Matelová. V boji o účast mezi nejlepšími šestnácti hráčkami vedla nad Nizozemkou Eerlandovou už 3:1 na sety, ani jednu ze šancí k vítězství ale nevyužila a soupeřka nakonec vyhrála 4:3.
Spokojený se svým vystoupením příliš nebyl biker Ondřej Cink, který v olympijském závodě v cross country dojel na pětadvacáté příčce, což znamenalo zhoršení oproti olympiádám v Londýně i Riu de Janeiro.„Výkon byl dobrý, ale výsledek je velkým zklamáním,“ shrnul po závodě.
Dobře rozjela soutěž jachtařek Kateřina Švíková. Windsurfařka dokončila první dvě jízdy na osmém místě, což zatím stačí na celkovou šestou příčku. Zofia Burska se Sárou Tkadlecovou skončily v první jízdě dokonce druhé. Na to se jim sice posléze nepodařilo navázat, ale i tak jsou zatím po polovině jízd jedenácté a jsou ve hře o postup do finálové desítky.
Na závěr pondělního programu se v bazénu objevila Barbora Seemanová, která bojovala o cenné umístění na své oblíbené dvousetmetrové trati volným způsobem.
A průběh závodu se jí dařil náramně. Ještě v polovině se pohybovala na třetím místě, nakonec doplavala v čase 1:55,47 na šesté příčce, když za medailovou pozicí zaostala jen o necelou vteřinu.
Závod ovládly favorizované Australanky. Zlatou medaili vybojovala Mollie O'Callaghanová, jež dohmátla v čase 1:53,27, a stanovila tak hodnotu nového olympijského rekordu. Čtyřiapadesát setin za ní doplavala Ariarne Titmusová.