KRISTÝNA TOMŠOVICOVÁ, BASKETBAL (BK STRAKONICE)

„Doufáme v postup mezi nejlepší čtyři"

„Mám radost z nominace mezi nejlepší sportovce, ale hlavně jsem si vědoma a vážím si toho, že můžu hrát tento kolektivní sport s takovými lidmi, které basketbal baví a hrají ho s láskou. O tom to je! Rok 2015 byl pro mě, ale hlavně pro naše béčko, úspěšný tím, že jsme vyhrály druhou ligu a postoupily o soutěž výš. Zde se nám rovněž daří, a to jak výsledkově, tak i v neustále pozitivní atmosféře našeho týmu a našich sponzorů, což se odráží i ve výsledcích. Byla jsem s minulým rokem spokojená. Jak už jsem se zmínila, jelikož se jedná o kolektivní hru, kdy jednou je člověk nahoře a jindy zase dole, od toho má na hřišti své spoluhráče, kteří mu vždy pomůžou, podrží ho, povzbudí. Čeká nás play off a doufáme, že postoupíme do nejlepší čtyřky. I když před začátkem sezony jsme se vůbec bály, abychom v play off byly. Pak se budeme snažit vyhrát i play off ve čtyřce, když tedy postoupíme. A v neposlední řadě budeme doufat, že extraliga Strakonic bude v baráži úspěšná."

LUCIE VOTAVOVÁ (VODNÍ PÓLO, FEZKO STRAKONICE)

„Obhajoba titulu je rok od roku těžší"

„Po celoroční dřině je pro mě toto ocenění velkou poctou, velice si vážím toho, že jsem byla vybrána mezi nejlepší sportovce Strakonicka. Jsem ráda, že jsme obhájily desátý titul v řadě, což je rok od roku těžší. Kvalita ostatních týmů stále stoupá, zatímco z našeho týmu každým rokem odchází šikovná hráčka na angažmá do zahraničí. Jsem ráda, že jsme stále schopny konkurovat ostatním týmům a vychovávat nové talenty. Celkově je naše tréninková docházka proti loňským rokům slabší, to by se dalo určitě změnit. Já sama se snažím skloubit tréninky s prací. V rámci reprezentace ČR jsem byla schopna svůj trénink posílit, což bylo vidět na výkonu na turnaji EU NATIONS v Dublinu, kde naše družstvo žen skončilo v konkurenci šesti týmů druhé za Jihoafrickou republikou. Letos v červnu nás čeká finále první ligy a doufáme, že vybojujeme zlato, v řadě již jedenácté. Později v červnu nás čeká mezinárodní turnaj 6Nations v Brně, kde máme naději na dobré umístění."

PETRA CHALUŠOVÁ (HÁZENÁ, HBC STRAKONICE 1921)

„Chci si stále užívat pocit ze hry"

„Je pro mě čest být ve výběru, ne každý má tu možnost být nominován. Jste v novinách a lidé se ptají. Je to opravdu skvělý pocit. Minulý rok byl jako každý jiný, žádný zvrat se nikde moc neděl. Do Strakonic přišly nové hráčky a také stále hostuji v Písku, kde se nám také změnila sestava a k tomu i trenér, takže možná to je něco zajímavého. Ale jinak házenou pořád vnímám jako koníček, který mě baví. Spokojenost se svými výkony? Po každém zápase je to jiné – někdy to jde a jindy zase ne. Ale necítím, že bych měla sama se sebou nějaký problém. Rok 2016… Nejsem zrovna člověk, co by plánoval, takže co bude, bude. Rozhodně bych ale chtěla v Písku pomoci udržet nejvyšší soutěž a ve Strakonicích se držet někde ve vrchní části tabulky. A samozřejmě stále si užívat pocit ze hry."