Jindra Frček  se  zapsal výrazně  do poválečné historie  strakonického  basketbalu, dalo by se to vyjádřit  jednoduše - byl spolutvůrcem  strakonických úspěchů. Trénoval všechny  kategorie, od  žáků až po muže  a  pomáhal i s týmem žaček.

Basketbal doslova miloval a  také mu rozuměl, věděl  vždy co hra  potřebuje,  viděl vždy dopředu. Věděl, že ve  hře  chybí vysocí hráči a  tak   díky  jeho  předvídavosti  a snaze se mu podařilo  přivést k nám  Otu Maška,  Frantu Kovaříka, Pepu Jaroše, bratry Brücklery,  Pepu Dynuše, později i Honzu Kalouse z Blatné i jednoho z píseckých bratrů Janovských. Všichni na  postech vysokých hráčů. Jak je dokázal v našem okolí najít,  zůstane  záhadou. 

Ale ještě asi  větší  a klíčovou  zásluhu na  rozvoji byla  jeho touha  po zvýšení odbornosti v přípravě. Věděl, že  se musí  zvednout  kvalita a  tak přemluvil spolutrenéra  M. Vondřičku, aby se  přihlásili na školení trenérů. Díky  vzájemné  spolupráci J. Frček sledoval všechny zápasy a když viděl  chyby, vždy přišel hrajícímu týmu poradit. I když byl jako v pozadí, díky své skromnosti věděl, co hra  potřebuje. S basketbalem žil a sledoval ho se zájmem  i po celou dobu své těžké nemoci.

"Nevím, zda  bych tak  basketbalu propadl, kdybych  se tenkrát  toho školení nezúčastnil. Tam jsme  měli štěstí, že  nás  školitelé  upoutali  a  tím  nás přivedli k dosažení mimořádného zájmu a také  vysoké i praktické  základní odbornosti. Tím bylo  rozhodnuto o naší cestě. Byla  to především Jindrova  zásluha," vzpomíná na vzájemnou spolupráci Miroslav Vondřička.

Ještě dodatek o jeho  pohledu dopředu - když studenti gymnasia založili béčko mužů, tak Jindra ač hrál za áčko,  víc fandil  mladíkům v béčku. Viděl v něm budoucnost. Je těžké jen slovy docenit jeho zásluhy o náš basketbal.

Jindro, děkujeme a  nezapomeneme.

Jan Škrle