Do své druhé sezony ve II. NHbL vstoupili minulý víkend hokejbalisté Blatné. Jejich prvním soupeřem byla venku Betonova České Budějovice, minulý vítěz soutěže. Favorit byl tedy jasný, Blatenští ovšem žádným přihlížejícím nebyli a prohráli se ctí 2:4. Mužstvo, jež trápí řada absencí, vede opět trenér Jan Kafka.

Kam v nové sezoně budou mířit blatenští Datels? Jaké máte ambice?
Od této sezony po pravdě moc neočekávám. Takže doufám, že nás příjemně překvapí. Určitě se chceme znovu podívat do play off, liga však bude kvalitnější o posílený Písek a Suchdol, který spadl z I. NHbL.

Úvodní kolo máte za sebou, podlehli jste venku nejsilnějšímu z protivníků – Betonově České Budějovice 2:4. Jaký to byl zápas, jak byste ho na začátek zhodnotil?
Do Budějovic jsme jeli překvapit, což se nám první třetinu povedlo. Vedli jsme 2:0. Bohužel po druhé třetině už byl stav vyrovnaný a třetí část rozhodla fyzická připravenost týmu. Z deseti hráčů jsme měli sedm dorostenců, takže výsledek je podle mě úžasný.

Došlo po minulé sezoně k nějakým změnám ve vašem mužstvu, ať už hráčským nebo v realizačním týmu?
Kariéru ukončili veterán Libor Vaníček a Zdeněk Pangrác. Daniel Michálek si svými výkony řekl o zájem klubu Snack Dobřany, takže tuto sezonu stráví v I. NHbL. Dále máme nespočet zraněných a jak to v českém zdravotnictví chodí, tak úraz z jara, který vyžaduje operaci, je na programu až na podzim. Takže momentálně lepíme sestavu za pomoci dorostenců, kterým patří velký dík. Co se týče realizačního týmu, mužstvo stále tento rok povedu já na plný úvazek.

Tým je už tři roky pohromadě. Můžete letos zaútočit výše díky zkušenostem? Nebo budou jiní favorité a vy spíš budete hrát ze zadních pozic? Na co máte?
Řekněme, že tvrdé jádro zůstává. Pořád myslím na příští sezonu, která by měla tým stabilizovat do dalších let. Z dorostu dorazí do mužů sedm kluků. Takže pokud se skloubí zkušenost a mladistvá dravost, tak můžeme pomýšlet na lepší než páté umístnění. Jak to bude v tomto ročníku, nedokážu opravdu říct. Favority zůstávají Betonova, Prachatice a troufám si ještě zmínit, že této dvojici zatopí také Písek.

Jak jste byl spokojený s letní přípravou, byla dostatečná a kvalitní pro další účast v nejvyšší jihočeské soutěži?
Abych řekl pravdu, je příprava v Blatné složitá. Kvůli akcím na zimním stadionu každé léto rozebíráme hřiště, takže prostor k trénování je pouze na jedné třetině. Snažili jsme se scházet každý týden o víkendu a přátelsky si zahrát. Zúčastnili jsme se Turnaje Zdeňka Mužíka v Plzni, kde jsme skončili devátí z šestnácti účastníků. Poté následoval Memoriál Rendy Vachouška v Sušici, kde jsme ve finále nestačili na HC Rokycany. A poslední srpnový víkend jsme na domácím Memoriálu Ondřeje Havelky vybojovali třetí místo za prvním Pískem a druhou Betonovou České Budějovice.

O kolik a jak se pro vás bude nová sezona lišit z toho pohledu, že jste již druhý rok v soutěži?
Jsme mladý tým, takže si myslím, že sehranost bude rok od roku lepší. Uvidíme.