Výčet letošních úspěchů je opravdu velký. Juniorky v krajském přeboru vybojovaly 1. místo a dorostla zde skupina výborných děvčat.

Muži vyhráli okresní přebor, ženy byly v okresním přeboru druhé a ve finále prohrály nejtěsnějším výsledkem. Navíc ženy vyhrály krajskou soutěž KP2 a to samé se podařilo i mužům. Je to opravdu mimořádně úspěšná sezona, která přináší radost, ale i starost.

V posledních svých zápasech nejprve ženy potvrdily vítězství výhrou 3:1 ve Vimperku a o jediný bod tak přeskočily druhý Písek. Následně pak doma muži jednoznačně vyhráli 3:0 nad Starými Hodějovicemi a čekali na zápas Písku v Ledenicích. Když zjistili, že Ledenice vyhrály 3:1, propukla velká radost ve Strakonicích (v Dražejově na Virtu). Tento výsledek totiž znamenal pro muže také 1. místo.

Radost si užili muži i ženy společně na závěrečném vyhodnocení. Zde také padlo rozhodnutí na další sezonu. Muži již nebudou pokračovat v krajském přeboru z důvodu malé základny a nedostatku mladých hráčů. Situace opravdu začal být vážná. Doufají, že se jim však brzy podaří přilákat zejména kluky k volejbalu a vrátit se minimálně do krajské soutěže. Ženy mají jiné starosti. S největší pravděpodobností budou příští sezonu hrát vyšší soutěž KP1. Bude to vyšší kvalita, více zápasů, více ježdění, ale holky se těší. Jejich základna je rozhodně větší než u mužů, i když nesmí usnout na vavřínech a musí pracovat s mládeží stále dobře. Ale to ony opravdu pracují.

Václav Svach