Šumavský MTB Maraton Kooperativy byl znovu zařazan do seriálu Kolo pro život a v cíli bylo klasifikováno v dospělých kategoriích na šest stovek bikerů a další stovky v mládežnických kategoriích. Pořadatelem byl tradičně Fischer Ski klub Šumava Vimperk.

Starty maratonských závodů byly situovány na parkovištěm pod sjezdovkou Kobyla a trasy zavedly závodníky do malebných části jihočeské části Šumavy, ale i do Vimperka a jeho historické části. Cíl pak byl na běžeckém stadionu na Churáňově. Solidní cyklistické počasí na startu se na čas proměnilo v déšť, ale ten závodíky spíše osvěžil, než aby natropil problémy.

Šumavský maraton 2023. 230729

Hlavní kategorií byl závod na 61 kilometrů. Prvních pět míst v absolutním pořadí obsadili muži z kategorie Elite a vítězství slavil Martin Stošek. Ten zdejší prostředí výborně zná, když v minulosti jezdil ve vimperských barvách. Nejlepší z domácího celku ROUVY Specialized byl Jan Vastl, který jezdí Světový pohár cross country, tedy závody o něco kratší než tento. Nejrychlejší ženou dlouhého závodu pak byla domácí juniorka Kateřina Beyerová

Pořadí nejlepších:

1. Marin Stošek (Canyon Northware) 2:11:10,8
2. Filip Rydval (D2mont Merida Cycling team) 2:11:20,5
3. Karel Hník (D2mont Merida Cycling team) 2:12:33,3
4. Jaromír Skála (Česká Spořitelna - Accolade) 2:12:59,8
5. Jan Vastl (ROUVY Specialized) 2:14:15,3

Kompletní výsledky najdete na: https://sportsoft.cz/cs/zavod/overview/7661