Soutěžilo se v šesti disciplínách a to v běhu na 60 m, skoku dalekém, hodu míčkem, shybech na šikmé lavičce, lezích a sedech a závěrečnou volitelnou disciplínou byl buď běh na 1000 metrů nebo driblink s míčem. Soutěž provázelo deštivé počasí, které okomentoval pořadatel Radek Zavřel: „Toto bylo jednoznačně největší krajské kolo letošního roku. Na atletickém stadionu Mír v Táboře se sešlo 253 soutěžících. Větší krajské kolo už letos nebude a asi tomu odpovídala i ta bouřka. Hodinu brutálně pršelo,“ doplnil s úsměvem.

V soutěži družstev skončil mezi sedmnácti účastníky tým ZŠ Krále Jiřího z Poděbrad ve složení Viktorie Dolejší, Adéla Johanesová, Daniela Šímová, Nicol Stranevová, Matyáš Pelc, Roman Rejžek, Michal Tíkal a Tadeáš Pelc na 4. místě s nadějí postupu na republikové finále.
Tým ZŠ Dukelská soutěžil ve složení Michaela Kollrosová, Zuzana Prokopiusová, Hana Červenková, Josefína Holá, Matyáš Sedlecký, Vít Kotál, Šimon Šíma a Rudolf Prušák obsadilo 6. místo.

Mezi jednotlivci vyhrál ve své věkové kategorii Rudolf Prušák a postupuje na celostátní finále v září v Brně. V jednotlivcích také zazářil Michal Tíkal, který získal skvělé 2. místo a postupuje i on do Brna.

Skvělé 3. místo získal také Tadeáš Pelc. Záleží na součtu bodů v ostatních krajích v jeho kategorii, zda také postoupí na celostátní finále.


Kompletní výsledky strakonických dětí:
ZŠ Dukelská
4. místo Nella Blažková (5.C)
6. místo Josefína Holá (6.M) a Jan Volf (4.C) ¨
7. místo Aleš Hess (9.M)
8. místo Kamil Chodl (6.D)
9. místo Šimon Šíma (6.A)
Dále soutěžili Zuzana Prokopiusová (8.M, 12. místo), Michaela Kollrosová (8.B, 33. místo), Hana Červenková (6.M, 19. místo), Alžběta Holá (3.C, 11. místo), Emma Havlová (4.C, 13. místo), Matyáš Jiří Sedlecký (7.A, 20. místo), Vít Kotál (7.M, 24. místo), Adam Svoboda (7.A, 28. místo).
ZŠ Krále Jiřího z Poděbrad
2. místo Michal Tíkal (7. A)
3. místo Tadeáš Pelc (6. B)
6. místo Johanka Hůrková(9. A) a Marek Nejdl (8.B),
7. místo Patricia Petra Němcová (9. A)
8. místo Kateřina Herzigová (5. B)
9. místě Nicol Stranevová (6. A)
12. místo Kristýna Lagronová( 4. A )
14. místo Roman Beneš (5. A) a Eliška Harantová (6. A )
19. místo Tomáš Lukeš(6. B ).
Republikové finále se opět uskuteční v Brně a to od 5. do 7. září a zároveň zahájí čtvrtý ročník Evropského týdne sportu. Tohoto finále se žáci obou škol účastní již po čtvrté.


Evženie Bezpalcová, ZŠ Krále Jiřího z Poděbrad Strakonice
Radek Sosna, ZŠ Dukelská Strakonice