Každou druhou střelu, která na něj šla, zneškodnil! Brankář strakonických házenkářů Jakub Jareš podržel svůj tým v sobotním utkání I. ligy proti Karviné B, která přijela posílena o sedm extraligových pendlů, a i díky němu Jihočeši vyhráli 25:19. Byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasů domácího týmu. 
I když ve druhém poločase se mezi tyčemi místy asi i nudil, protože precizní obrana jeho spoluhráčů toho soupeři mnoho nedovolila.

Ve druhé půli jste moc práce neměl, chytal jste za fantastickou obranou. Dovolili jste soupeři vstřelit za třicet minut pouhých šest gólů, to se v první lize nevidí.
Obrana fungovala skvěle! Bylo to asi zapříčiněné i tím, že hostům došly trochu síly. Přeci jen, naše spojky jsou trošku těžší. A útočit jeden na jednoho do takto kompaktní obrany protihráčům sebralo hodně sil. To se projevilo i na jejich zakončení, tím to pro mě pak bylo o něco jednodušší.

Byl to pro vás těžký zápas?
Určitě. Bylo to hodně běhavé utkání. Začátek druhé půle byl hodně statický, skoro jsem se nedostával do zákroků a prvních deset minut jsem opravdu vytuhnul. Ale naštěstí vytuhli i střelci Karviné, což bylo dobře. Víme, že kluci z Karviné jsou dobře fyzicky připravení. Mají pět tréninků týdně, připravují se s áčkem. Povedlo se nám to urvat na začátku druhé půle, kdy jsme Karvinské nepustili skoro do ničeho a úplně jim zvlhl prach, nemohli se dostat do tempa. My sice také ne, ale měli jsme víc štěstí
 a podařilo se nám to urvat na naši stranu. Pak už se zápas dohrával v poklidném tempu.

Během utkání jste se neustále povzbuzovali s vaším parťákem Pavlem Kaufmanem. A děláte to tak pokaždé. Je to hodně důležité, tato podpora?
Rozhodě. Funguje to tak, ať už chytám já, Pavel nebo Jirka Vosoba. Je to o tom se povzbudit se, poradit si, poklepat se po rameni, napít se… Stačí prohodit i pár vět. 
V brance to není tolik o fyzických silách, ale spíš o těch psychických. Člověk musí vydržet být pozorný šedesát minut, ale vždycky to nejde. Něco vás rozhodí, stačí drobnost… Snažím se soustředit celou dobu.

Troufnete si tipnout, kde v konečné tabulce skončíte?
Věřím, že budeme do třetího místa, to bude úspěch. Nic jiného letos nebereme. Máme to skvěle rozjeté. Hlavně, aby se nikomu nic nestalo.