V tuto chvíli je nominováno a odborná porota složená ze zástupců ČUS, sportovních funkcionářů, trenérů a sportovní legend vybere desítku nejúspěšnějších jednotlivců v kategoriích dospělých a mládeže, tři nejúspěšnější sportovní kolektivy dospělých a mládeže. Ti všichni pak budou oceněni v rámci závěrečného galavečera, který se uskuteční 17. února od 17 hodin v Domě kultury ve Strakonicích. Zde budou oceněni i trenér roku, osobnost roku, akce roku a předány ceny starosty Města Strakonice, ředitele pivovaru Dudák a Deníku.

Kdo se dostal do nominace, ze které se bude nyní vybírat?

JEDNOTLIVCI DOSPĚLÍ

Karolína Hlavatá (Fezko Strakonice) vodní pólo.
Ondřej Dlouhý (HC Strakonice), lední hokej.
Tomáš Nejdl (HBC Strakonice 1921), házená.
Tomáš Havlík (TJ ČZ Strakonice Elektrostav), stolní tenis.
Iva Drnková (Fezko Strakonice), vodní pólo.
Jana Pichlíková (Kross Bikeranch Team), cyklistika.
Josefína Holá (TJ Fezko) vodní pólo.
Jan Kvěch (AK Markéta Praha), plochá dráha.
Patrik Šebesta (HC Strakonice) lední hokej.
Petr Pešek (SK JUDO Strakonice) judo.
Antonín Hanuš (Biatlon Strakonice) biatlon.
Vít Krejčí (NBA, Oklahoma) basketbal.
Julie Reisingerová (Girona) basketbal.
Miroslav Motejzík terénní triatlon.
Martin Faměra (CN Athletic Barcelona) vodní pólo.
David Braun (TJ Blatná Datels, TJ Snack Dobřany) hokejbal.
Roman Častoral (Autoklub Otava Katovice), rallycross.
Kristina Plechatá (DTJ Santoška) nohejbal.
Adéla Junková (BK Strakonice) basketbal.
Jindřich Kadula (SK Otava Katovice) fotbal.
Tomáš Mráz (Slavoj Stožice) metaná.

JEDNOTLIVCI MLÁDEŽ
Sára Parkosová (HC Strakonice) krasobruslení.
Tibor Oliver Bensch (TJ Fezko) vodní pólo.
Veronika Vávrová (HBC Strakonice 1921), házená.
Samuel Drančák (HC Strakonice) lední hokej.
Matěj Novák (Ski klub Strakonice), běh na lyžích.
Jan Houška (SK Biatlon Strakonice), biatlon.
Monika Kalousová (TJ Blatná) kuželky.
Jan Škop (KK Otava) kanoistika.
Filip Hokr (TJ Radomyšl) nohejbal.
Václav Janout (Multi-air Jama CZ RT), motokros.
Jakub Mirvald (MX-ENDURO PARK Jinín) motokros.
Vladimír Váňa (MX-ENDURO PARK Jinín) motokros.
Nella Bernasová (BK Strakonice) basketbal.
Vítek Mikeš (Fbc Strakonice) florbal.

KOLEKTIVY DOSPĚLÍ
Házenkáři HBC Strakonice 1921.
Házenkářky HBC Strakonice 1921.
Vodní pólistky Asten Johnson Fezko Strakonice.
Stolní tenisté TJ ČZ Strakonice Elektrostav.
Metaná Slavoj Stožice muži.
Metaná Slavoj Stožice ženy.
Basketbalistky BK Strakonice ženy.
Fotbalisté SK Otava Katovice muži.

KOLEKTIVY DO 18 LET
Mladší žáci FK Junior Strakonice, fotbal.
Minižáci Fezko Strakonice, vodní pólo.
Dorostenci TJ Radomyšl, nohejbal.
Kadetky BK Strakonice, basketbal.

HANDICAPOVANÍ SPORTOVCI
Miroslav Motejzík, terénní triatlon, cyklistika.
Roman Šejna (Denní stacionář Strakonice), cyklistika.

TRENÉR ROKU
Michal Zbíral (HBC Strakonice 1921) házená.
Radka Drnková (BK Strakonice), basketbal.
Ivana Andrejičová (krasobruslení) HC Strakonice.
Jiří Johanes (BK Strakonice), basketbal.

AKCE ROKU
Strakonické slalomy 33. ročník tradičního závodu (KK Otava) kanoistika.
Charitativní akce pro Jakoubka, kopaná Slavia – Strakonice.