Na kurtech ve strakonické Habeši bylo na programu první kolo ze série pěti turnajů krajského přeboru žáků v nohejbalu. Jednalo se o turnaj trojic, do něhož svou přihlášku podalo sedm sestav. Dvě sestavy nominoval domácí tým NK Habeš Strakonice, dvě sestavy TJ Radomyšl, stejný počet vyslal TJ Sokol Vlachovo Březí a jednu trojici přihlásil nováček soutěže TJ Dynamo České Budějovice.

Scénář turnaje byl nastaven tak, že se utkal každý s každým. Ti nejlepší zasáhli do následného play off. Zde se radovali domácí hráči, protože áčková sestava vedená Tomášem Votavou celý turnaj nakonec ovládla, přičemž porazila béčkovou sestavu Strakonic a třetí místo obsadili TJ Dynamo České Budějovice.

close Nohejbalový kraj starších žáků odstartoval turnajem trojic. info Zdroj: NK Habeš Strakonice zoom_in Nohejbalový kraj starších žáků odstartoval turnajem trojic. Konečné pořadí: 1. NK Habeš Strakonice A (T. Votava, Š. Mandl a M. Beneš), 2. NK Habeš Strakonice B (K. Toman, M. Sliacký a T. Jareš), 3. TJ Dynamo České Budějovice (T. Kalianko, R. Čakan, J. Štrob )

„Po nejistých časech plných omezení, která měla samozřejmě svá opodstatnění, jsme šťastni ze zahájení soutěže žáků. Pro pořadatele se jedná o obtížný úkol z hlediska nastavených opatření ze strany českého nohejbalového svazu. Nicméně to lze zvládnout. Letošní ročník bude obsahovat pět turnajů. Dvakrát turnaj trojic, stejný počet turnajů dvojic a jeden turnaj jednotlivců. Ten je na programu 6. června v areálu TJ Radomyšl. Hned úvodní turnaj nám udělal velkou radost, protože obsadit první dvě místa je samozřejmě pozitivní. Osobně jako trenér mládeže v našem oddílu jsem byl nejvíce potěšen z nasazení a vůli po vítězství všech našich hráčů. Obecně lze říci, že hráči všech týmů se na prvním turnaji uvedli velikou bojovností a výkony nad očekávání. K tomu přispěla i skutečnost, že se do soutěže přihlásilo družstvo TJ Dynamo České Budějovice, které má velkou tradici, velmi dobré jméno mezi nohejbalovou obcí a jeho hráči si drží dlouhodobě vysokou kvalitu,“ uvedl k soutěžím koordinátor mládeže krajského přeboru a předseda oddílu TJ ČZ Strakonice Petr Votava.

Jan Škrle