Do sobotních utkání bylo přihlášeno 20 nejlepších dvojic z celé republiky, které byly rozlosovány do čtyř skupin po pěti týmech. Tým z Habeše se ocitl ve skupině „B“, kde narazil na SK Liapor Karlovy Vary „B“, Sokol Dolní Počernice, Vsetín a TJ Sokol Holice „B“. Postoupil do čtvrtfinále z 2. místa, kdy podlehl ve skupině pouze týmu z Karlových Varů.

Ve čtvrtfinále se Habeš utkala s vítězem skupiny „D“, jedním z favoritů na zlatou medaili TJ Sokol Holice, kterého porazila po velmi vyrovnaném a infarktovém zápase po setech 10:7, 9:10 a 10:5. V semifinále pak přišel tým ze Žďáru nad Sázavou, kterému tým z Habeše podlehl ve dvou setech 3:10 a 9:10. V boji o třetí místo jsme porazili TJ Sokol Zbečník po zodpovědně odehraném zápase ve dvou setech 10:8 a 10:5.

Pořadí dvojic: 1. Žďár nad Sázavou, 2. Karlovy Vary, 3. Habeš Strakonice, 4. Sokol Zbečník.

Druhý den pokračoval zápasy trojic. Zúčastnilo se 13 týmů, které byly rozlosovány do čtyř skupin po třech týmech, jedna skupina byla čtyřčlenná. Tým z Habeše měl tříčlennou skupinu, kde narazil na domácí Karlovy Vary „B“ a TJ Sokol Holice. Ve skupině prohrál s týmem z Holic a postoupil ze druhého místa do předkola. Tam narazil na houževnatého soupeře ze Vsetína, ale dokázal ho porazit ve třech setech 8:10, 10:8 a 10:5. Ve čtvrtfinále jsme se opět utkali s Holicemi, které jsme již porazili ve čtvrtfinále při zápasu dvojic. Odveta se nám však nepovedla a podlehli jsme ve dvou setech 7:10 a 5:10.

Pořadí trojic: 1. místo Žďár nad Sázavou, 2. Karlovy Vary, 3. TJ Peklo nad Zdobnicí, 4. TJ Sokol Holice.

Tým NK Habeš Strakonice reprezentovali Tomáš Jareš, Šimon Kalčík a Dušan Hanuš pod trenérským vedením Jaroslav Čejka a Martin Jareš.

V nejdůležitějších zápasech se ukázaly naše nedostatky, na kterých musíme společně pracovat. Všichni odehráli zápasy na maximum, se zodpovědným přístupem a maximálním nasazením, za které zaslouží pochvalu. Díky skvělým výkonům, které předvedli na MČR ml. žáků, někteří žáci z Habeše dostali pozvánku na kemp nadějí, kde se vybírá deset nejlepších talentů z celé České republiky. Tuto pozvánku si za odvedené výkony zasloužili a patří jim velká gratulace.

Autor: Jaroslav Čejka