Stříbro – Strakonice 3:4. Vstup do prvního utkání na půdě Stříbra byl pro Strakonické ideální. V první dvojce Majewski s Žilákem měli s domácími Nozarem a Tolarem drobné obtíže jen v prvním setu, ale ve druhém už nebylo co řešit. Stejně tak Zemen s Votavou druhou dvojici moc neprodlužovali. Po dvojkách vedení 2:0. Ideální stav pro Jihočechy netrval dlouho. Přišla na řadu první trojice a ta domácí dělala Majewskimu, Votavovi a Žilákovi značné problémy. Celé utkání se dostalo do třetího setu, kdy se skóre zastavilo na stavu 9:9. Domácí byli na útoku, ale ten se Majewskimu podařilo zablokovat evidentně do hřiště. Nicméně rozhodčí byli proti, což Strakoničtí nesli velmi nelibě. „Byl to jednoznačně bod pro nás. Ten míč byl dobrý, přesně jsem viděl, kam dopadl,“ uvedl Ondřej Majewski. Následně domácí Tolar zdolal v singlu Smrčku a v odvetné dvojici Strakoničtí padli ve třetím setu. Hráči Stříbra byli na koni. Drama pokračovalo, když Zemen s Votavou druhou odvetnou dvojici zvládli a o vítězi musela rozhodnout druhá trojice. Tu nohejbalisté Strakonic zvládli skvěle a ve dvou setech deklasovali domácí trojici. Výhra 4:3!

Zruč-Senec B – Strakonice 3:4. Po pěkném bojovném utkání plném zvratů čekal Strakonické přejezd do Zruče. Zde přišlo veliké vystřízlivění! Po dvojicích a první trojici prohrávali hráči od Otavy 1:2, a když si Smrčka v singlu obnovil svalové zranění a následně byl nucen skrečovat, vypadalo to na první prohru. „Soupeře jsme totálně podcenili a mysleli si, že se utkání vyhraje samo,“ uvedl Petr Votava. V první odvetné dvojici se Zemenovi s Votavou podařilo výhrou vykřesat naději a taktéž Majewski s Žilákem zdolali domácího Hynka se Schickerem. Bylo vyrovnáno a vypadalo to na malý zázrak. Do posledního zápasu dne, a to druhých trojic, nastoupil v pohodě hrající Majewski, Zemen a Votava. Ti domácí trojici vyškolili v produktivitě. V prvním setu byl za stavu 9:0 pro Strakonické dokonce nucen podávající Votava servis zakopnout do sítě, což bylo hosty oplaceno stejně v rámci fair play. Nohejbalisté Strakonic tak dokázali po tragickém začátku utkání otočit a vyhrát i podruhé 4:3.

"Vstup do prvního zápasu ve Stříbře jsme měli super! Obě dvojice bodovaly. Bohužel v první trojici jsme příčinou špatné obrany soupeře pustili do hry a konkrétně mě tam ulítlo několik míčů. V závěru třetího setu přišel moment, který dost ovlivnil vývoj zápasu. Sporný míč rozhodli rozhodčí pro soupeře. Padlo tam pár ostřejších slov, ale jinak vše bylo v normě. Nicméně domácí vycítili šanci, ale naštěstí Zemen, který se ten den potkal s formou, společně s Votavou a Smrčkou zařídili v poslední vypjaté a pohledné trojici vítězství. Celkově se jednalo o pěkný týmový výkon. Druhý zápas byl pravý opak. Na ten by jsme asi všichni nejraději zapomněli, i když jsme vyhráli. Začátek jsme měli hrozný. Po prvním zápase a následném přejezdu do Zruče jsme ztuhli a soupeře podcenili. To se nesmí opakovat. Naštěstí jsme se semkli a dokázali celý zápas otočit v náš prospěch. Zápas neměl valnou úroveň a zranění Smrčky v singlu to celé završilo. Doufáme, že bude brzy fit a do dalšího zápasu, který je za týden, nastoupí. V obou zápasech zahráli nadprůměrně Zemen a Majewski a také Votava zejména ve trojici. Pochvalu si zaslouží také Vlas, který do zápasu zasáhl pouze jako střídající a vzhledem k vývoji obou utkání nemohl nastoupit od začátku. Příští zápas hrajeme v sobotu na domácím hřišti v Habeši. Od 9:00 hodin přivítáme Horažďovice a od 14:00 hodin Janovice. Za tým Horažďovice nastupuje exprvoligový Lukáš Hokr a v dresu Janovic dokonce bývalý extraligový hráč Jiří Macura," doplnil k zápasům Zbyněk Žilák z ČZ Strakonice.

Jan Škrle