Jednalo se tedy o derby. I když počasí nebylo úplně nakloněno nohejbalu a vítr si občas pohrával s míčem, tak byl k vidění solidní nohejbal před slušnou diváckou kulisou (cca 40 diváků).

Do první dvojice vyslali domácí Majewskiho s Žilákem a hosté Peška se Švancarem. Strakoničtí v prvním setu po chybách na příjmu ztratili a prohráli lehko 6:10. Ve druhém setu zlepšili mezihru a obranu a vyhráli nejtěsnějším možným výsledkem 10:9. Ve třetím setu soustředěnou a bezchybnou hrou obrat dokonali 1:0.

Do druhé dvojice v modrém dresu Strakonic nastoupili zkušení Zemen, Votava a ti se s radomyšelskými Křížem, Babkou a střídajícím Lukášem Votavou dlouho nezakecali a rázem vedli domácí 2:0. Pak ale přišli ke slovu hosté. První zápasová trojice strakonickým vůbec nevyšla. Majewski se sporadicky prosazoval přes výborně blokujícího Peška a domácí obrana nemohla najít recept na útok hostujícího hráče. Prohra 5:10 a 6:10 hovoří jasně - 2:1.

Na řadu přišel singl. V minulé sezóně se mohli strakoničtí nohejbalisté opřít o vyrovnané výkony Smrčky a tak to bylo i tentokrát. V první setu ho hostující Švancar trochu pozlobil, ale ve druhém setu už to bylo jen o tom, kolik mu toho domácí singlista dovolí a zajistil domácím vedení 3:1. To dodalo nohejbalistům od Otavy klid. To se potvrdilo v prvních odvetných dvojicích. Do těch opět nastoupili Majewski s Žilákem. Ti měli oba sety pod kontrolou a tak hostující dvojice Kříž, Babka mohli jen sledovat domácí hráče, jak se radují s první letošní výhry - 4:1. Poté následovaly druhé odvetné dvojice, které už nic neřešily. Hosté mohli pouze korigovat skóre, což se jim také se štěstím podařilo. Vlas se Smrčkou padli s Peškem a Švancarem ve třetím setu 9:10. Na řadě byl poslední zápas dne a to hra druhých trojic. Už to vypadalo, že v trojicích bude ten den vládnout výborně hrající Pešek s Radomyšle, ale domácí trojice Vlas, P. Votava a Solus byla proti. První set byl "na krev", ale ve druhém setu pálil Vlas ostrými a své smeče posazoval přesně na lajny. Ke konci druhého setu už hosté rezignovali. Domácí nohejbalisté zvítězili 5:2.Za tým TJ ČZ Strakonice bodovali:
Dvojice - Majewski, Žilák - 2, Zemen, Votava - 1
Trojice - Vlas, Votava, Solus - 1
Singl - Smrčka - 1

"První letošní zápas jsme na domácím kurtu přivítali kluky s Radomyšle, s kterými se velmi dobře známe. Už před zápasem jsme si řekli, že bereme jen výhru. Až na zaváhání v první trojici a těsnou prohru v druhé odvetné dvojici, jsme byli celé utkání jednoznačně lepší a zaslouženě vyhráli. Soupeř měl problémy na příjmu, který jsme mu komplikovali dlouhými rotovanými servisy. Chtěl bych ocenit přístup a bojovnost, a i když se nám v několika momentech nedařilo, tak jsme se dokázali vrátit do zápasu a otočit ve svůj prospěch. Na straně soupeře byl nejlepší hráč Šimon Pešek a také velmi solidně zahrál Martin Levý. Na domácí straně hráli všichni kvalitně. Majewski s Žilákem vyhráli obě své dvojice, Zemen s Votavou zkušenost sama, Smrčka spolehlivý v singlu a velmi bojovný výkon podal Kája Vlas a Honza Solus v poslední trojici. Poděkování patří také divákům, kteří přišli na naše poměry ve velmi hojném počtu a vytvořili pěknou atmosféru. Příští utkání odehrajeme 12. května. ve venkovním prostředí a sice v podobě dvojzápasu. Dopoledne nás čeká Baník Stříbro a odpoledne zavítáme na hřiště AC Zruč - Senec B," komentoval utkání Z. Žilák, vedoucí strakonického týmu.

Jan Škrle