Do sobotního turnaje dvojic bylo přihlášeno 25 sestav, které byly rozděleny do osmi skupin, ze kterých do vyřazovací části postoupily vždy dva nejlepší celky. Osmifinále bylo konečnou pro B tým (Švancar, L. Votava, Vachulka), který podlehl po boji celku Vsetína A. To oddílový A tým (Buriánek, Slavíček, Hokr) si vedl lépe, nejprve v osmifinále hladce přehrál Přerov, pak ve čtvrtfinále Zbečník, ale v semifinále bohužel prohrál se Vsetínem, který pak dokázal získat titul. V souboji o třetí místo pak po vyrovnaném boji podlehl domácímu B týmu a obsadil nepopulární čtvrté místo.

Konečné pořadí MČR dorostu v nohejbalu dvojic: 1. Vsetín A, 2. Č. Brod A, 3. Č. Brod B, 4. Radomyšl A

S ještě větším odhodláním získat medaili nastoupili hráči do nedělního turnaje trojic. Přihlášeno bylo celkem 18 sestav rozdělených do čtyř základních skupin, ze kterých opět postupovaly dva nejlepší celky. Po nadějném začátku se B týmu (Švancar, L. Votava, Vachulka, Havlík) nepodařilo postoupit ze skupiny, když skončil na třetím místě. O poznání lépe se vedlo A týmu (Slavíček, Buriánek, Hokr, Ježek), který dokázal svou skupinu vyhrát a měl do čtvrtfinále lehčího soupeře. V utkání proti Přerovu byla od počátku patrná převaha našeho týmu, který dokázal bez problémů zvítězit. V semifinále nás čekal stejně jako v sobotu Vsetín a bohužel byl opět nad naše síly a nás čekalo utkání o třetí místo. V něm hráči zmobilizovali poslední síly a dokázali celkem hladce přehrát tým Zbečníku a získat vytoužené medaile.

Konečné pořadí MČR dorostu v nohejbalu trojic: 1. Čelákovice A, 2. Vsetín A, 3. Radomyšl A, 4. Zbečník.

„Na republiku jsme odjížděli s vědomím, že dorostenecká kategorie je velmi vyrovnaná a na umístění mezi nejlepšími bude třeba předvést maximálně bojovný a koncentrovaný výkon. Chtěl bych touto cestou poděkovat mým svěřencům, že mě nezklamali a v obrovské konkurenci dokázali obstát. Zisk medailí je pro nás třešničkou na dortu za celosezonní přípravu a je tou nejlepší pozvánkou na utkání play off dorostenecké ligy, když v neděli 1. září od 14 hodin přivítáme na domácím stadionu ve čtvrtfinále tým Modřic,“ doplnil trenér Josef Slavíček st.

Jan Škrle