Své fanoušky doma opět nezklamali. Strakoničtí házenkáři porazili
 v sobotu čtvrtou Bystřici pod Hostýnem 34:31, čímž prodloužili sérii bez porážky v I. lize ve své hale už na 28 zápasů. Utkání odehráli dobře po všech stránkách. Vynikající byl kapitán Martin Mošovský, s 12 góly (z osmi sedmiček proměnil sedm) nejlepší střelec týmu.

S Bystřicí to bylo rozhodně důležité vítězství, zvlášť po předchozí porážce v Kopřivnici. Vidíte to stejně?
Přesně tak. Bystřice je čtvrtá a zlepšuje se. Bohužel nám v Kopřivnici chyběl Tomáše Pek a Michal Krejčí skoro nehrál, jel tam s horečkou. Bylo nás málo, absence se na výkonu projevily. Ne že by nám došly síly, ale bylo to utahané a nedisciplinované. To rozhodlo o první porážce.

Ve vaší jarní domácí premiéře viděli diváci vyrovnaný souboj, ovšem ne nijak víc dramatický.
Dokázali jsme stále držet čtyř až pětigólové vedení, to bylo důležité. Neřekl bych, že to bylo pohodlné vítězství, ale doma jedno z pohodlnějších. Jinak se tady hrají dramata, kdy je to o gól nebo o dva.

Klíčové bylo, že jste proměnili téměř všechny své šance…
To bylo důležité, naše úspěšnost byla vysoká. Ale obrana… Dostali jsme 31 gólů, což je hodně. A zvlášť na domácím hřišti, tohle se nesmí stávat. Máme na čem pracovat. I když je to dáno také tím, že jsme výškově malí, gólů z dálky dostáváme hodně.

Bystřici jste porazili, v dalším kole jí ale budete držet palce, aby doma něco uhrála s vedoucí Kopřivnicí. Jakou má podle vás šanci?
Bystřice je silná, Radek Doležel a Jan Zbránek hrají extraligu. Má sílu na spojkách. Výborný hráč je také Jiří Tiller, který nám dal nejvíc gólů. Myslím, že by doma mohli Kopřivnici potrápit a trošku nám pomoci.

Na druhém místě máte náskok osmi bodů. Je už teď podle vás rozhodnuto, že skončíte nejhůře právě druzí?
Zbývá ještě devět kol, budeme se snažit všude vyhrát. Venku nás nečekají vůbec lehké zápasy. Jedeme třeba do Nového Veselí, tam je to vždy obrovsky těžké. Jestli vyhrajeme, tak o gól o dva nebo to bude remíza. Navíc je to rival, bude to hodně vyhecované po všech stránkách.

A ta druhá příčka, je už jistá?
Pokud nepřijdou nějaká větší zranění nebo nemoci, kdy by dva hráči vypadli ze sestavy, měli bychom druhé místo udržet v klidu. Hlavně, abychom vyhrávali doma. To snad zvládneme, těžší zápasy už máme za sebou.

Fakta

Martin Mošovský je průběžně nejlepším střelcem z hráčů I. ligy, dal už 87 gólů. Současně vsítil i nejvíce branek ze sedmiček, a to 36.