Dospělí - jednotlivci

Vladimíra Bendlová, metaná, ZKM Vodňany - 1. místo na MČR na asfaltu, odchovankyně Sokola Katovice, členka reprezentace

Martin Carda, fotbal, TJ Osek - univerzální, ofenzivně laděný inteligentní fotbalista týmu hrající krajský přebor, poslední období odehrál s velkým přehledem na postu stopera, znamenitý hlavičkář a střelec, skromný a obětavý kamarád

Jakub Diviš, basketbal, SKB Strakonice - opora týmu mužů ve II. lize, nejlepší hráč i střelec

Tomáš Fiala, tenis, TK Strakonice - 4. místo v Jč žebříčku, 1. místo ve čtyřhře Jč, 1. místo ve dvouhře i čtyřhře na šampionátu Světové asociace lékařů na Bali, 108. v ČR

Petra Chalušová, házená, HBC Strakonice - vynikající brankářka týmu žen ve II. lize, úspěšně hostující v extraligovém družstvu žen Sokola Písek, ještě na jaře 2014 (coby dorostenka) členka reprezentačního družstva juniorek

Karolína Javůrková, vodní pólo, Fezko Strakonice - dorostenecká mistryně ČR, zařazena do nejlepší sedmičky vodních pólistek ČR, členka reprezentačního družstva dorostenek, které v prosinci 2013 na mistrovství světa v Austrálii obsadilo 9. místo, v současné době již i platná hráčka týmu žen

David Kříž, vodní pólo, Fezko Strakonice - brankář týmu mužů, člen devítinásobných mistrů ČR, byl u všech mistrovských titulů, má velký podíl na získaných titulech, po několik sezon zařazen do nejlepší sedmičky vodních pólistů ČR, člen reprezentačního družstva mužů

Martin Mošovský, házená, HBC Strakonice 1921 - kapitán a ústřední postava týmu mužů v I. lize

Tomáš Růžička, hokej, HC Strakonice - patří dlouhodobě k výrazným oporám týmu mužů, v sezoně 2013/2014 se výrazně podílel na úspěchu mužstva v play off, kdy HC Strakonice obsadil 2. místo v krajské lize, nasbíral 19 kanadských bodů v 17 zápasech, v ročníku 2014/2015 převzal kapitánské céčko

Edita Šujanová, basketbal, Sev-en Strakonice - nejstabilnější a nejvýraznější opora týmu žen, nejlepší střelkyně, ale také nejlépe doskakující hráčka, byla často vyhlášena nejlepší hráčkou utkání, o start v reprezentačním družstvu žen na mistrství Evropy přišla jen těsně, patří mezi nejlepší hráčky v ČR, věnuje se také kroužku dětí na ZŠ Povážská

Mládež - jednotlivci

Marek Bartoš, vodní pólo, Fezko Strakonice - jeden z nadějných hráčů, který se svou dobrou hrou v družstvu mladších i starších dorostenců v ročníku 2014/2015 vešel i do sestavy mužů, v jeho osobě má oddíl nadějné vyhlídky, aby se stal platným členem týmu mužů

Aleš Hess, basketbal, SKB Strakonice - opora družstva, nejlepší hráč týmu minižáků U12, velký bojovník a výborný obránce

Adam Hoštička, tenis, TK Strakonice - 1. místo v Jč žebříčku mladších žáků, 71. místo v republice, 10. místo Jč starších žáků, finalista jihočeského přeboru mladších žáků v hale i venku, účastník MČR jednotlivců (dostal se mezi nejlepších 32 ve dvouhře a mezi 16 ve čtyřhře s Danilem Kargerem)

Jolana Krejčová, basketbal, BK Strakonice - odchovankyně strakonického basketbalu, řadu let jedna ze základních hráček všech týmů mládeže, současně hraje v extralize dorostenek, ale jako dorostenka hraje za béčko žen, které je ve II. lize na 1. místě, minuty má odehrané i z A-tým žen v ŽBL, vyniká bojovností, kromě střelecké úspěšnosti je navíc nejlépe doskakující hráčkou, vrcholem její kariéry je účast v reprezentačním týmu juniorek na mistrovství Evropy, kde ČR skočila na 11. místě

Barbora Kreuzová, vodní pólo, Fezko Strakonice - dorostenecká mistryně ČR, zařazena do nejlepší sedmičky dorostenek vodních pólistek ČR, členka reprezentačního družstva dorostenek, v současné době již i platná hráčka týmu žen

Jiří Mlíka, karate, Cobra Ryu Strakonice - mistr ČR v kumite (do 76 kg), 1. místo na MČR 2014 Českého svazu karate ( kumite junioři do 76 kg, 1. místo na krajském přeboru 2014 v kategorii kumite junioři +76 kg), 1. místo na krajském přeboru 2014 v kategorii kumite muži open, trénuje karate od 6 let (od roku 2003), v červnu 2014 složil úspěšně zkoušku na černý pás (1. dan), kromě vlastní sportovní činnosti se věnuje v roli pomocného trenéra i přípravě a tréninku žáků

Tomáš Nejdl, házená, HBC Strakonice 1921 - rozehrávač a ústřední postava družstva mladších dorostenců (I. liga 7. místo a 8. nejlepší střelec soutěže 2013/2014), od podzimu 2014 úspěšně hraje ve II. lize starších dorostenců (1. místo družstva bez porážky a nejlepší střelec soutěže), v týmu mužů v I. lize je velice platným hráčem

Petr Pešek, judo, SK Judo 1990 Strakonice - 1. místo krajský přebor dorostenců 03/14, 1. místo Týn cup 04/14, 3. místo Český pohár Chomutov 06/14, 1. místo krajský přebor starších žáků 09/14, 2. místo MČR starších žáků 10/14

Antonín Švarc, atletika, ČZ Strakonice - 2. místo MČR žactva /51,44 m/, 7. místo MU v Mariboru, 1. místo EKAG Brno, 3. místo mezikrajské utkání družstev Vlašim

Lukáš Vaněček, fotbal, TJ Dražejov - opora družstva, nejlepší střelec mladší přípravky

Dušan Vlček, hokej, HC Strakonice - v sezoně 2013/2014 pravidelně nastupoval v lize staršího dorostu, v ročníku 2014/2015 patří ve strakonickém dresu k nejlepším hráčům krajské ligy dorostu a je na předních místech v kanadském bodování této soutěže, současně také podává velmi dobré výkony, když vypomáhá v týmu juniorů

Dospělí - kolektivy

ZKM Vodňany, metaná - 3. místo na ME v Innsbrucku kategorie U19 soutěž družstev v hodech na cíl (Josef Čech, Jan Fousek, Daniel Michalčák, Martin Mach)

Fezko Strakonice ženy, vodní pólo - mistryně republiky, obhájily titul, hráčky jsou pravidelně ve vyhodnocení nejlepší sedmičky vodních pólistů ČR a tvoří z poloviny reprezentační družstva dorostenek a žen ČR

HBC Strakonice 1921 muži, házená - 2. místo v ročníku 2013/2014 v I. lize, po podzimní části sezony 2014/2015 jsou na 1. místě tabulky

Mládež - kolektivy

HBC Strakonice 1921 dorostenci, házená - II. liga starších dorostenců, 1. místo bez ztráty bodu po podzimu 2014

Fezko Strakonice starší žáci, vodní pólo - titul mistrů ČR, svou pílí již v kategorii „minipóla", kde byli mistry ČR, dokázali i po přechodu do vyšší věkové kategorie své postavení udržet

HC Strakonice 5. třída, hokej - v současné době je tým na 2. místě ligy mladších žáků, v sezoně 2013/2014 vstřelil 1022 gólů a porazil týmy zvučných jmen

Osobnost roku

František Kouba - organizátor XX. ročníku Běhu městem Strakonice

František Kropáček - od roku 1980 předseda okresního svazu volejbalu, dlouholetý rozhodčí, zasloužil se významně o rozvoj
volejbalu v okrese Strakonice

Miroslav Vondřička - dlouholetý trenér, funkcionář, byl také předseda bývalého OV ČSTV, když byla ustavena také komise basketbalu, jeho rukama prošla řada hráček, která se uplatnila v nejvyšší soutěži i v reprezentaci

Trenér roku

Josef Janeček, Fezko Strakonice, vodní pólo - ještě jako hráč mistrovského týmu mužů se začal věnovat trénování mládeže v oddíle, stál u zrodu kolektivu trenérů žákovských i dorosteneckých družstev, v každé situaci dovede poradit a má přehled o všech dobrých hráčích i hráčkách, kteří a které již v předstihu jsou zařazováni do družstev vyšší věkové kategorie, patří k nejzkušenějším trenérům oddílu s velkým přehledem o všech soutěžích vodního póla ČR

Miroslav Vávra, HBC Strakonice 1921, házená - trenér týmu mužů, který dovedl k 2. místo v I. lize sezony 2013/2014 a 1. místu po podzimu 2014, zároveň trenér družstva minižákyň a mladších žákyň v krajském přeboru (3. a 2. místo po podzimu 2014)

Josef Kubíček, HC Strakonice - vede školu bruslení, přivádí k hokeji ty nejmenší