Na podzim měl házenkář David Zbíral skvělou formu, byl tahounem strakonických mužů v I. lize. A na jaře? Dál s jistotou proměňuje sedmimetrové hody a přidává i góly ze hry.

Po šestnácti odehraných kolech je nejlepším střelcem Strakonic s 99 trefami a třetím nejlepším v soutěži. A co se týče proměněných sedmiček, v této činnosti v celé soutěži vede, dal jich 48.

V sobotním duelu s Karvinou B (26:19) byl David Zbíral ze sedmimetrových hodů neomylný, naházel jich pět z pěti. Suverénně. „Nijak sedmičky netrénuji. Prostě tam jdu s čistou hlavou a snažím se ji proměnit," řekl. Má přečtené gólmany, kteří proti němu stojí? „Nekoukám na to, pokaždé jdu prostě zkusit štěstí."

Jihočeši pokračují ve skvělých výkonech z podzimu i na jaře, z pěti duelů čtyři vyhráli, jednou remizovali. „Hrajeme kolektivně, to je hlavní. Daří se nám, už lépe zvládáme konce utkání, než jsme zvládali v minulé sezoně a na začátku té letošní. Ty úseky, kdy se utkání láme, dokážeme překlopit na svoji stranu, proto vyhráváme. Je to dáno tím, že máme už víc zkušeností," zdůraznil.

A vidí někde slabinu? „Měli bychom začít hrát víc s pivotem a dávat víc branek z rychlých protiútoků. Tím by se víc fyzicky ulevilo spojkám a vůbec všem na hřišti," zmínil se David Zbíral.