Z někdejší tratě v ovocném sadu, kde se mohl jezdit maximálně krajský přebor, se partě kolem duše klouckého motokrosu Josefa Pekaře podařilo vybudovat areál, který patří k nejlepším u nás. Prostředí a podmínky pro závodění si také pochvalovali všichni účastníci. „Jsme rádi, že vyšlo počasí, přišlo hodně diváků a závody se povedly. Poděkování patří všem, kteří se na jeho přípravě podíleli. A speciálně bych chtěl poděkovat strakonickému pivovaru Klostermann,“ nechal se slyšet hlavní organizátor závodu Josef Pekař.

V hlavní třídě MX1 vyhrál kvalifikaci i první jízdu Jakub Terešák. Ve druhé ale hůř odstartoval a protlačil se „jenom“ na druhou příčku za Slováka Šimona Jošta, který se po druhém místě v úvodní jízdě stal celkovým vítězem závodu. Třetí místo na stupních vítězů bral po spolehlivém výkonu zkušený Západočech Rudolf Weschta.

Jan Kopecký vyhrál Rallye Český Krumlov.
RALLYE KRUMLOV OBRAZEM: Jan Kopecký neměl po odstoupení Václava Pecha konkurenci

Z jihočeských motokrosařů byl nejlepší dvakrát šestý Rudolf Plch. „Vinou zdravotních problémů jsem neměl ideální zimní přípravu, takže se rozjíždím pomaleji. Od třetího do nějakého osmého místa je to hodně vyrovnané. První jízda z mého pohledu nebyla ideální. Žádné velké cíle si nedávám, takže šesté místo beru,“ uvedl po závodě.

Václav Kovář se vrací k závodění po vleklých problémech se zády, v kvalifikaci se blýskl třetím místem, takže rychlost mu rozhodně nechybí. V první jízdě se mu ale po dobrém startu zadřel motor a po pádu pro něj závod skončil. „Motorku mám jen jednu, takže do druhé jízdy jsem nastoupit ani nemohl,“ vysvětlil.

Ostřílený matador Martin Michek byl v první jízdě dvanáctý, druhou nedokončil. Martin Finěk nedojel pro změnu jízdu první, ve druhé byl jedenáctý. Západočech v barvách pořádajícího MS Kluky Jonáš Nedvěd si vedl velmi dobře a po pátém a osmém místě bral celkovou sedmou pozici.

Jan Hronek je stále také aktivní motokrosový závodník.
Parta kolem Jana Hronka nenechala motokros v Netolicích padnout a závodí se dál

Kubaturu MX2 ovládl v obou jízdách Jan Wagenknecht před Martinem Krčem, třetí skončil Adam Dušek. Mezi mladíky na pětaosmdesátkách byl nejlepší Stanislav Pojar, Jihočech Filip Křivan byl čtvrtý.

Mezi veterány tradičně dominoval Petr Bartoš před Martinem Žeravou, nestárnoucí jihočeský pilot Zdeněk Blábolil byl dvakrát pátý a pátou příčku bral i celkově.

Výsledky

MX1 – I. jízda: 1. Terešák, 2. Jošt (SR), 3. Weschta, 4. Smola, 5. Nedvěd, 6. Plch, 7. Mňuk, 8. Repčák (SR), 12. Michek. II. jízda: 1. Jošt, 2. Terešák, 3. Drdaj, 4. Weschta, 5. Smola, 6. Plch, 7. Liška, 8. Nedvěd, 11. Finěk. Celkově: 1. Jošt 47, 2. Terešák 47, 3. Weschta 38, 4. Smola 34, 5. Drdaj 31, 6. Plch 30, 14. Finěk 10, 16. Michek 9. Stav MR: 1. Terešák 97, 2. Jošt 91, 3. Smola 66, 4. Liška 60, 5. Drdaj 59, 6. Repčák 59, 8. Plch 55, 9. Nedvěd 49, 14. Kovář 23.

MX2 – I. jízda: 1. Wagenknecht, 2. Krč, 3. Dušek, 4. Venhoda, 5. Katriňák (SR), 6. Stehlík, II. jízda: 1. Wagenknecht, 2. Krč, 3. Dušek, 4. Venhoda, 5. Černý, 6. Vašíček. Celkově: 1. Wagenknecht 50, 2. Krč 44, 3. Dušek 40. Stav MR: 1. Wagenknecht 100, 2. Krč 84, 3. Dušek 80.

Veteráni: 1. Bartoš 50, 2. Žerava 44, 3. Votroubek 40, 5. Blábolil 32.

85 ccm: 1. Pojar 47, 2. Widerwil 45, 3. A. Hruška 38.