Boj v sedmičlenné soutěži byl mezi prvními čtyřmi družstvy vyrovnaný.

„Holky spolu začaly hrát před třemi čtyřmi lety, kdy se poprvé potkaly. Mančafty jako Písek nebo Jindřichův Hradec je porážely. Ale díky tomu, jak dobře chodí na tréninky, dokázaly konkurenty porazit a jsou zaslouženě první," uvedl trenér Miroslav Vávra, který tým vede spolu s Romanem Plojharem.

Strakonice v dosavadních jedenácti zápasech získaly 20 bodů, druhý Jindřichův Hradec má z deseti utkání 16 bodů a horší bilanci vzájemných duelů s týmem od Otavy. Třetí Písek B má také 16 bodů, čtvrtý Písek A pak 14 bodů.

Družstvo táhne Barbora Plojharová, která vyniká a je nejlepší střelkyní. „Svým herním umem a myšlením holky převyšuje, má také buldočí povahu ve hře," popsal trenér Vávra. Ovšem zdůraznil, že i ostatní hráčky šly výkonnostně nahoru.

Z jedenácti utkání vyšel tým desetkrát jako vítěz, jen jednou poražen. Ve 3. kole podlehl Písku A 10:14. „Ten zápas nám nesedl, nedařilo se nám. Pak o hodinu později jsme totiž Písek B porazili 19:9," přiblížil kouč.

Aktuální úspěch mladších žákyň a už i několik předchozích dokázaly, že se sešly šikovné hráčky. „Pokud holky zůstanou pohromadě, bude je to dál bavit a budou ochotné ještě víc trénovat, mají našlápnuto k dalším úspěchům," uzavřel trenér.