Domácí postavili dva týmy, aby si zahrálo co nejvíce hráček. Pozvání na turnaj přijalo družstvo BK Beroun a čtveřici účastníků doplnil tým mladších chlapců z Písku. Celý den proběhl v příjemné atmosféře a k vidění bylo spoustu dramatických utkání.

Výsledky:

BK Strakonice „A“ - BK Strakonice „B“ 37:32; BK Beroun 52:28; Sršni Písek 53:10.
BK Strakonice „B“ - BK Beroun 26:27; Sršni Písek 34:32.
BK Beroun - Sršni Písek 36:30.

Pořadí v turnaji:

1. BK Strakonice „A“
2. BK Beroun
3. BK Strakonice „B“
4. Sokol Sršni Písek

Nejužitečnější hráčky a hráči týmů:
BK Strakonice „A“ – Žaneta Rozhonová
BK Beroun – Darja Vassilyeva
BK Strakonice „B“ – Marie Holkupová
Sršni Písek – Tomáš Rybařík
Nejlepší hráčka turnaje:
Denisa Bittnerová – BK Strakonice „A“
Nejmladší hráčky turnaje:
Holínová Veronika a Králová Kristýna - Strakonice
Za Strakonice střílely a hrály:
BK Strakonice „A“ - Bittnerová Denisa 50, Rozhonová Žaneta 40, Krčalová Adéla a Grossová Karolína po 13, Košáková Eliška 10, Vodvářková Kristýna a Holínová Denisa po 4, Pavlíčková Karolína 3, Králová Markéta a Rozhonová Stázka po 2, Holínová Veronika 1, Králová Kristýna, Stránská Eliška 0.
BK Strakonice „B“ - Krčalová Lucie 14, Chalupová Veronika 12, Veselková Lucie a Viererová Magdalena po 8, Holkupová Marie 7, Malířská Tereza. Stejskalová Nicol, Barnová Dominika, Karolová Michaela, Trojanová Eliška po 6, Košáková Eliška 5, Baloušková Julie 4, Krejčíková Viktorie 2, Malířská Kateřina, Marková Agáta 0.

Letošní vánoční turnaj byl uspořádán pro nejmladší věkovou kategorii a na jeho pořadatelství má největší podíl trenérka Radka Drnková a logicky také pochopení rodičů. Proto zaslouží pochvalu za jeho všestrannou organizaci, stejně jako mladí rozhodčí Markéta Jánská, Nikola Drnková a Martin Šlehofer, kteří projevili cit pro hru dětí.

Pro strakonický basketbal je jeho největším přínosem účast dvou domácích týmů, ve kterých hrálo třicet dívek. Jsou nadějí, kterou násobí radost dětí ze hry, stejně jako plné hlediště.

Miroslav Vondřička