Ubytování v domově mládeže, stravování v jídelně, venkovní hřiště s umělým povrchem, lesík a samozřejmě tělocvičnu. Nejmenší kategorie využívají nedalekou sportovní halu ELIM a tělocvičnu ZŠ J. K. Tyla v Písku, ve kterých jsou k dispozici koše se sníženou výškou vhodné pro kategorii minižactva.

Letošního soustředění se zúčastnilo celkem 61 děvčat od nejmenších až po juniorky. Tréninkový proces byl zaměřen nejen na procvičování basketbalových dovedností (individuální činnosti jednotlivce, ale i herní kombinace). Pro komplexní rozvoj hráček byly zařazovány i aktivity spojené s všestrannou průpravou, atletické hrátky, cvičení vedoucí ke zvyšování síly, posilování středu těla (core), koordinace i rozvoj akcelerační rychlosti. Nemůžeme opomenout ani návštěvu plaveckého bazénu, kde děvčata uvolní svalový tonus a vyplavou nastřádanou únavu. Soustředěním získané bolístky jim přijela z Rovné zmírnit další členka realizačního týmu extraligových žen – fyzioterapeutka Lucie Půbalová.

Mezi prvními hosty se basketbalového soustředění zúčastnily hráčky BK U19 Chance Strakonice Kristýna Tomšovicová a Eliška Petrušková (v červenci se zúčastnila s reprezentačním výběrem do 23 let 30. LSU v Neapoli), které společně vedly tréninkovou jednotku pro kategorii U13. Trénink zakončily besedou s mladými nadějemi.

Dále se soustředění zúčastnila cvičitelka a trenérka aerobiku Mgr. Jitka Tomšovicová. Její připravená tréninková jednotka obsahovala nejen taneční prvky, ale také posilovací a kompenzační cvičení. Do třetice za námi zavítala bývalá hráčka a držitelka bronzové medaile BK Strakonice z roku 2010 Lucie Košatková (rozená Baláková), která si zatrénovala s děvčaty kategorie U14 – mladších a U15 – starších žaček. Všechny tři návštěvy byly obohacením a zpestřením týdenního basketbalového pobytu a setkaly se u děvčat i přítomných trenérů s kladnou odezvou.

Poděkování za spolupráci při organizaci soustředění a vytváření pohodové atmosféry patří všem zúčastněným trenérům, kterými byli Mgr. Radka Drnková, Nikola Drnková a Markéta Jánská (přípravka a minižačky), Jarka Bernasová (starší a mladší žákyně), Jakub Mužík (starší minižákyně) a Mgr. Petr Martínek zastřešující kategorii kadetek a juniorek.

Petr Martínek