Navíc se mladé baskeťačky v současných dnech zapojily do pohybové týmové výzvy vyhlášené CZ.BASKETBALL s názvem HEJBNI SE. Mladé basketbalistky sbírají svým pohybem body, jejichž množství je pak převáděno na počet virtuálních fanoušků pro český národní tým mužů. Ten odehraje ve dnech 20. – 22. února kvalifikační zápasy o ME 2022. Čím více se bude trénovat, tím větší podporu budou Lvi na dálku cítit.

„Jednotlivé hráčky mládežnických kategorií nahlašují své pohybové aktivity trenérkám, ty je zapisují a evidují. Možností pohybu je mnoho. Děvčata pravidelně zasílají informace nejen o basketbalových aktivitách jako jsou driblink či střelba, ale i o obratnostních nebo rychlostních cvičeních, například se švihadlem. Mnohé dívky posilují nebo absolvují různé aerobní aktivity jako jsou chůze, bobování, běh, bruslení či jízda na rotopedu. Potěšitelné je, že nezapomínají ani na strečink, jógu či kompenzační cvičení,“ představil aktivity strakonických děvčat tiskový mluvčí BK Strakonice Petr Martínek.

„Straky bojují a vedou si velice slušně,“ uvedla jedna z trenérek BK Strakonice Radka Drnková a doplnila čísla: „V kategorii U11 – U13 holky získaly v prvním týdnu 793 virtuálních fanoušků a ve své kategorii vybojovaly dvanácté místo. Hráčky U14 – U15 se rozjíždějí o něco pomaleji, získaly zatím 211 fanoušků a jsou šestnácté.“

Podle trenérů basketbalového klubu však nejsou výsledky v tuto dobu tím nejdůležitějším, ale cenná je každá pohybová aktivita dětí. „Proto všem patří velká pochvala,“ shodují se strakoničtí trenéři.

Do projektu České basketbalové federace Hejbni se a sbírej fanoušky se v prvním týdnu zapojilo po celé České republice 87 týmů, což čítalo 1150 hráčů a hráček s 6248 odtrénovanými hodinami.